Senát souhlasil se zvýšením pokut za týrání zvířat

15.11.2020 7:30 | Zprávy

Senát schválil beze změn zákaz klecových chovů nosnic od roku 2027. Souhlasil tak i se zvýšením pokut za týrání zvířat nebo se zákazem drezúry v cirkusech a podobných zařízeních. Rozhodl o tom po čtyřhodinové debatě nad novelou o ochraně zvířat proti týrání. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Senát souhlasil se zvýšením pokut za týrání zvířat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Počtem 52 hlasů ze 76 zvítězil Miloš Vystrčil

Obhájci zákazu klecových chovů argumentovali tím, že nosnice v klecích mají nevyhovující podmínky a trpí stresem a deprivací. Poukazovali také na to, že k zákazu přistoupilo například Německo nebo Rakousko a že obchodní řetězce samy chtějí od prodeje vajec z klecových chovů odstoupit k roku 2025. Odpůrci, k nimž patřil i ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD), namítali, že zákaz poškodí české chovatele vůči ostatním v EU a umožní dovoz levných vajec zejména z Polska a z Pobaltí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Ing. Radovan Vích byl položen dotaz

Válka

Myslíte, že lidé na obou stranách fronty trpí tím, že pomáháme Ukrajině? A lze litovat Rusi, kteří si zvolili Putina, který válku rozpoutal a podle mě ji nechce ukončit dokud se nezmocní území Ukrajiny? Měla by mu ho podle vás Ukrajina podstoupit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ze Zoo Praha bude obecní zvěřinec. Zastání pro exředitele Miroslava Bobka

9:45 Ze Zoo Praha bude obecní zvěřinec. Zastání pro exředitele Miroslava Bobka

Politický a mediální analytik Štěpán Kotrba se zastává bývalého ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka v…