Senátor Kubera už tuší, co přijde na řadu po zákazu kouření v restauracích

20.01.2017 20:22

Senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) se opětovně vyjádřil k protikuřáckému zákonu. On sám navrhuje, jako revoltu, úplný zákaz kouření. Podle jeho slov nyní dojde k omezení konzumace nezdravých jídel. Píše o tom server Forum24.cz.

Senátor Kubera už tuší, co přijde na řadu po zákazu kouření v restauracích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

„Námitka prohibice, která nefunguje, se týká pochopitelně i cigaret. Bez ohledu na to – ten návrh byl motivován tím, že ti, kteří nám toho tolik navyprávěli o škodlivosti kouření, usoudili, že nás musí bránit sami před sebou. Unie stejně přijde na to, že to zakáže, probice neprohibice,“ podotkl se slovy, že jeho návrh o naprostém zákazu má ukázat pokrytectví. „Ten návrh pochopitelně neprojde. Je ale pravda, že jsme se mohli dostat na čelo těch evropských dobrotrusů,“ zmínil.

Situaci, proč se zákaz týká i elektronických cigaret, prý už nikdo nechápe. „To je přesně ta posedlost, že je nezajímá, že z elektronické cigarety vychází pouze pára a nikomu to nevadí a dokonce to ani nepáchne. Je to princip. Je to stejné, jako když vyrábíme různé tyčinky, které paní ministryně školství zakázala prodávat ve školách, byť je to legální zboží, které se prodává. Kdyby to bylo nebezpečné, tak by museli zakázat výrobu,“ poznamenal.

„Oni nakonec zakážou i tu kolu, a jak teď chodí kontroly koukat domů do kotlů, tak budou chodit koukat do ledničky, jestli tam nemáte nějaké zboží, o kterém si oni myslí, že by pro vás nebylo dostatečně zdravé,“ říká s nadsázkou. Podle jeho názoru, když stát vyhodnotí, že si někdo během dvou měsíců kupoval příliš mnoho nezdravých věcí, tak mu zvýší zdravotní pojištění.

Optimální regulace kouření je podle něj taková, která nyní platí. „Trh si našel svou cestu. Někam chodí gurmáni, co by jim kouření vadilo, nebo jsou vinotéky, kde se nekouří z důvodu, aby se nenarušovala chuť vína. To každý pochopí. Kdo chce, tak si to víno vypije doma a nechodí tam. Každý si dnes najde nekuřáckou cukrárnu a kavárnu. Hospoda není povinná. Tvrzení, co když děti budou v baru, mi přijde absurdní.“

"Žít a nechat žít, to je krédo, se kterým já žiji celý život a myslím, že to vyjadřuje úplně všechno. Lidé dělají věci, které jsou třeba jenom příjemné. Ne vždycky bývá výsledkem milování dítě, je to třeba jenom zábava a příjemný prožitek,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …