Senátor Valenta vykročil proti Bruselu: Nemá nám co omezovat legální používání zbraní

14.08.2020 21:24

Senátor Ivo Valenta se vyjádřil na svém facebookovém profilu k novele ústavního zákona, týkajícího se zakotvení práva na ochranu života se zbraní v ruce do Listiny základních práv a svobod. Sešel se kvůli tomu i se zástupci aktivistů.

Senátor Valenta vykročil proti Bruselu: Nemá nám co omezovat legální používání zbraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

„Říkám to stále dokola. Evropská unie nám nemá co omezovat možnosti, jak legálně vlastnit a používat zbraň. Proto jsem rád, že jsme již dříve v Senátu schválili novelu ústavního zákona, díky které má být právo na ochranu života i se zbraní v ruce zakotveno v Listině základních práv a svobod,“ píše Valenta a dodává, že je rád, že se k tak důležitému zákonu přiklonila i česká vláda.

„Teď zákon čeká náročná cesta mezi poslance. I proto jsem se v těchto dnech rád setkal s Pavlem Černým a Karlou Cizovou, kteří zastupují LIGA LIBE – Petice proti nesmyslným zákazům legálních obranných prostředků.“ Se zástupci se dle jeho slov shodli na tom, že společnými silami udělají vše, aby návrh zákona neztroskotal na neodvážnosti některých politiků.

Podle senátora čeká zákon v Poslanecké sněmovně dlouhé kolečko přes všechna tři čtení a pak teprve návrh doputuje zpět do Senátu. „Pokud vše půjde hladce, bude to ještě na konci letošního roku,“ doufá Valenta.

Senátor Valenta zakončil svůj příspěvek slovy: „Věřím, že se i v novém složení Senátu po podzimních volbách najde v horní komoře Parlamentu dostatečný počet senátorů, kteří se zastanou možnosti bránit sebe i rodinu se zbraní, a současně budou vzdorovat snaze házet klacky pod nohy také např. myslivcům apod.“

Pozn. red.: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…