Senátor Valenta znovu daroval ODS dva miliony

03.06.2016 10:18

Senátor Ivo Valenta, který podporuje Stranu soukromníků, poslal podle informací pátečního deníku Právo dva miliony korun ODS. Podle jeho vlastních slov to plně zapadá do konceptu podpory české pravice, která staví na aktivitách jednotlivců a nevolá po péči státu. Valenta není jediným miliardářem, který podpořil ODS.

Senátor Valenta znovu daroval ODS dva miliony
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

„Je o mně všeobecně známo, že dlouhodobě podporuji pravicové strany. Přece byste po mně nechtěla, abych tyto prostředky věnoval Babišovi – to by mi musela ruka upadnout,“ napsal Valenta deníku. Občanští demokraté se k daru staví stejně. Valenta občanské demokraty podporuje dlouhodobě a předseda strany Petr Fiala má za to, že se senátorem se shodují v otázce obhajoby svobody jedince a pravicových hodnot.

Senátor Ivo Valenta vede zároveň skupinu Synot a deník podotýká, že to není jediný podnikatel, který ODS podporuje. Vedle něj stranu podpořil i podnikatel a majitel nakladatelství Fortuna František Talián. Straně poslal 200 tisíc korun s poznámkou, že jsou určeny na kampaň senátorovi Tomáši Jirsovi.

Člen horní parlamentní komory bude letos obhajovat svůj mandát a s Taliánem, jenž vlastní na Šumavě několik hotelů a pozemků se shodují v názoru, že by se Šumava měla více otevřít turistům. V podobném duchu se vyjadřuje i prezident Miloš Zeman. Jirsa na tom nevidí nic problematického. „Doktor Talián mi mohl dát milión. Je to miliardář. Jednali jsme o příspěvku a 200 tisíc je standardní příspěvek na volební kampaň od bohatého člověka, který mě má rád,“ říká senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechceme, aby Čechům k obraně zbyly jen holé ruce. Senátor Červíček varoval před zákazy v rámci EU

17:11 Nechceme, aby Čechům k obraně zbyly jen holé ruce. Senátor Červíček varoval před zákazy v rámci EU

Novela Listiny základních práv a svobod zahrnující zakotvení práva bránit sebe i jiné se zbraní za z…