Senátora Valentu potěšilo rozhodnutí ústavních soudců

28.01.2015 16:06

Rozhodnutí Ústavního soudu, který se zastal provozovatele restaurace v jeho sporu s Intergramem, přivítal senátor Ivo Valenta, majitel společnosti podnikající v oblasti hazardu Synot.

Senátora Valentu potěšilo rozhodnutí ústavních soudců
Foto: SYNOT
Popisek: Zakladatel holdingu SYNOT, Ivo Valenta

Valenta na svém facebookovém profilu napsal, že Ústavní soud konečně moudře rozhodl, když ve svém nálezu konstatoval, že mít televizi v restauraci či hospodě automaticky neznamená povinnost platit autorské poplatky.

ÚS podle senátora tak vyslal jasný signál, že je konec tomu, kdy si někteří kolektivní správci autorských práv vykládají právo absurdním způsobem.

Valenta pokládá za nesmyslné, aby malá vesnická hospůdka, která občas pustí hostům v televizi fotbal nebo hokej, platila desetitisícové částky sdružením, o jejichž hospodaření a nakládání s příjmy vlastně nikdo nic neví. “Je možná nasnadě se začít také vážně zabývat změnou příslušné legislativy, udělat důkladnou revizi současného stavu a prosadit rozumné změny, které nebudou buzerací malých živnostníků a zároveň ochrání oprávněná autorská práva,” dodal Valenta.

Celé znění příspěvku Ivo Valenty na jeho facebookovém profilu:

Ústavní soud včera konečně moudře rozhodl, když ve svém nálezu konstatoval, že mít televizi v restauraci či hospodě automaticky neznamená povinnost platit autorské poplatky! Svým precedentním rozhodnutím tak vyslal jasný signál, že často absurdnímu výkladu práva některých kolektivních správců autorských práv, který hraničil nejen s jejich zvůlí, ale i zdravým selským rozumem, je konec. Pokládám opravdu za nesmyslné, aby malá vesnická hospůdka, která občas pustí hostům v televizi fotbal nebo hokej, platila desetitisícové částky nějakým sdružením, o jejichž hospodaření a nakládání s příjmy z této jiné formy daní vlastně nikdo nic nevíme. Je možná nasnadě se začít také vážně zabývat změnou příslušné legislativy, udělat důkladnou revizi současného stavu a prosadit rozumné změny, které nebudou buzerací malých živnostníků a zároveň ochrání oprávněná autorská práva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …