Senátoři jsou pro přímou volbu prezidenta. Nečas podpořil P. Sobotku

05.11.2011 11:06 | Zprávy
autor:

Senátoři podporují přímou volbu prezidenta. Vyplývá to z průzkumu MF DNES. Ze 72 senátorů se k přímé volbě vyjádřilo kladně 55. Tento počet dává dohromady ústavní většinu. Premiér Petr Nečas už má svého favorita.

Senátoři jsou pro přímou volbu prezidenta. Nečas podpořil P. Sobotku

„Ano, bez podmínek. Je to náš programový bod," tvrdí Zdeněk Škromach z ČSSD. Socialisté na společném obědě šéfů poslaneckých klubů slíbili, že podpoří přímou volbu. „Dostali jsme od nich příslib, že i ČSSD je ochotna podpořit přímou volbu bez jakýchkoli vydíracích podmínek," uvedl šéf klubu TOP 09 Petr Gazdík.

Proti přímé volbě prezidenta stále vystupuje 15 senátorů. Mezi zaryté odpůrce patří například Tomáš Jirsa. „Vládní návrh bych podpořil pouze v případě, že by bylo garantováno, že prezidentem bude zvolen Karel Gott," dodal neoblomně.

SLEDUJEME téma přímá volba

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proč by nemohla vzniknout jakákoliv neziskovka?

Ať si vznikají, když na to nebude přispívat stát. Podle mě ten by měl přispívat jen ty, co pomáhají třeba nemocným nebo v sociální oblasti, nebo třeba i zvířatům. Nevím tak, zda je potřeba nějaký zákon? Nestačí, když si stát prověří, komu peníze dá? Dělá to nyní? Nebo na to nemá nástroje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde může shořet „zákon o rušení poplatků ČT”. Jde i o Brusel

4:46 Kde může shořet „zákon o rušení poplatků ČT”. Jde i o Brusel

Nový zákon ministra Klempíře zásadně mění koncept veřejnoprávní mediální služby. Základní principy j…