Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?

16.09.2020 16:56 | Zprávy
autor: jav

Senátorka Jitka Chalánková dlouhodobě bojuje proti přijetí Istanbulské úmluvy. Vzhledem k tomu, že v poslední době zesílily tlaky na přijetí tohoto dokumentu v rámci Evropské unie (dokonce se údajně má spekulovat, jak by mohla být členským státům vnucena prostřednictvím evropského práva), zaslala otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, kterého žádá o informace, co by to pro Českou republiku znamenalo.

Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Jitka Chalánková

Nedávno pro ParlamentníListy.cz senátorka připomněla řadu sporných bodů, které dohoda po přijetí může přinést. Nejde přitom ani tak o samotný text, který je velmi obecný a „gumový“, ale hlavně o důvodovou zprávu, která tento text usměrňuje velmi nežádoucím směrem.

„Násilí mezi lidmi je v úmluvě popisováno a vysvětlováno jako genderově, antagonisticky podmíněné. Nikoliv jako násilí člověka na člověku, ale jako násilí na ženách ze strany mužů, které je podmíněno jejich historicky daným nesmiřitelným antagonismem,“ vytahuje senátorka Chalánková nejzásadnější příklad.

Tak jako Patrik Nacher poukazuje na to, že úmluva zavádí pojem gender jako sociální konstrukt. „To znamená, že neexistuje souvislost mezi biologicky daným pohlavím, ale tím, jak se člověk sám definuje. Zde tedy nastupuje nekončící možnost příslušnosti k nějakému pohlaví jako sociálnímu konstruktu,“ vysvětlovala pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …