Senátorka ODS se rozpovídala u Stoniše. Schytala to od vlastních

25.12.2025 19:53 | Monitoring

Senátorka Vladimíra Ludková (ODS) ve vánočním komentáři upozorňuje, jak se při střídání vlád v české politice opakuje stále stejný scénář. Otevřeně kritizuje současný styl politiky ODS, který podle ní sklouzává k inkvizičnímu rozdělování světa. Věří, že se ODS může znovu postavit na nohy, když se vrátí k principům malého státu a osobní odpovědnosti.

Senátorka ODS se rozpovídala u Stoniše. Schytala to od vlastních
Foto: Deník TO
Popisek: Vladimíra Ludková

Senátorka Vladimíra Ludková se krátce během Vánoc zamýšlí nad tím, jak se v české politice opakuje stále stejný scénář při střídání vlád. Ve svém komentáři upozorňuje na rozdíl mezi politickými slogany a realitou, kterou podle ní dokládají tvrdá data.

Stará hra při každém střídání vlád

Hned v úvodu popisuje stereotyp, který se podle ní nemění bez ohledu na to, kdo zrovna přichází k moci. „Tvrdý k ostatním, sladký sám k sobě,“ píše ve svém facebookovém komentáři. A pokračuje „Při každém střídání vlády stejná hra. Odcházející říkají: předáváme zemi v lepším stavu než kdy dřív. Přebírající křičí: přebíráme spálenou zemi.“

Podle senátorky ale skutečný stav země není ani dramaticky špatný, ani zázračně skvělý. „Realita je nudnější – a o to tvrdší,“ konstatuje Ludková. Jako argument uvádí hodnocení mezinárodních ratingových agentur, které Českou republiku hodnotí v letech 2021 i 2025 prakticky shodně. „Žádný kolaps. Žádný zázrak. Žádný ‚obrat k horšímu‘ ani ‚nejlepší kondice v historii‘,“ shrnuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Paní Ludková, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 25.12.2025 22:08:14
Za vaší vlády jsem přišel o třetinu celoživotních úspor na důchod a mé Ústavou garantované svobody byly omezovány nejvíce od osmdesátého devátého. A mohl bych pokračovat.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…