Server: O puči proti Sobotkovi psal na internetu kdosi už před měsícem

04.11.2013 14:21

Na nezávislém svitavském diskusním serveru diskutuj.zwittau.cz se už před měsícem objevil celkem přesný popis událostí, které měly vést ke svržení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Informoval o tom server iDnes.cz ve své mutaci pro Pardubický kraj.

Server: O puči proti Sobotkovi psal na internetu kdosi už před měsícem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc
reklama

„Bezmála už měsíc je na diskusním serveru o Svitavách vyvěšen příspěvek, který popisuje zákulisí chystaného stranického puče Haškova křídla ve špičkách sociální demokracie. Ukázalo se, že pisatel měl v mnoha svých tvrzeních pravdu,“ píše server.

Anonymní pisatel podle serveru iDnes.cz například tvrdil, že Jeroným Tejc, který byl příznivcem předsedy strany, se připojil k Haškovi a chce mu s pučem pomáhat.

"Tento mladý nadějný poslanec se dlouho prezentoval jako pravá ruka Slávka Sobotky. Na jižní Moravě měl krýt předsedovi záda a držet komunikaci s celým regionem. Už počátkem roku ale začal projevovat větší ambice. Ty ho nakonec dovedly do protisobotkovského tábora. Michal Hašek mu slíbil post prvního vicepremiéra ve své vládě," uvedl pisatel.

"Se Sobotkou by prý musel léta čekat na svoji šanci. S Michalem je to jiné. Pomůže mu zaříznout Slávka, to Michala hodně oslabí, výhledově ho to stejně zničí a on, Jeroným, se pak stane hlavním lídrem ČSSD."

Zpráva byla podle serveru překopírovaná z e-mailu od neznámého autora, jenž ji rozesílal některým členům sociální demokracie. A někdo z těch, kteří e-mail dostali, jej na webu zveřejnil.

Podle anonymního pisatele se už v září uskutečnila řada schůzek spiklenců. Chodili na ně prý i ministři Rusnokovy vlády, kteří kdysi byli členy ČSSD. „Probírá se tam taktika před klíčovými politickými událostmi. Koordinuje se postup. Přidělují se úkoly. Cílem je pomocí zákulisních tlaků přinutit sociální demokracii, aby se přestala chovat jako samostatná strana. Aby se stala loutkovou stranou, kterou budou ovládat nikým nezvolení lidé a obchodníci z okolí prezidenta Zemana," napsal anonym, jehož totožnost se zatím nepodařilo zjistit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…