Server zmapoval, kolik si poslanci nechávají proplácet za telefony, ubytování či náklady na dopravu

19.03.2015 8:37

Nejdráže přijdou české daňové poplatníky poslanci Úsvitu a KSČM. Vyplývá to z textu, který dnes zveřejnil server Aktuálně.cz. Podle něj v loňském roce stály náklady na dopravu, ubytování, telefonování a zajištění asistentů všech českých poslanců 262 milionů korun.

Server zmapoval, kolik si poslanci nechávají proplácet za telefony, ubytování či náklady na dopravu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci ve sněmovně
reklama

Tradičně nejdražší byly služby sněmovních asistentů, jejichž platy loni přišly státní kasu na 80 milionů korun, a cestovní náhrady ve výši téměř 53 milionů korun.

České daňové poplatníky vyšel v průměru nejdráže poslanec Úsvitu, který například za telefony utratil přes 45 tisíc korun ročně.

Obdobně drazí jako zákonodárci Úsvitu jsou i komunisté. „Průměrný poslanec za KSČM ročně utratí za expertné 152 tisíc, za telefony 37 tisíc a za asistenty 412 tisíc,“ píše server.

Ten také mimo jiné uvádí, který poslanec z každé jednotlivé strany byl v tomto směru nejdražší. Z poslanců ČSSD nejvíce využil povolený limit Jiří Zemánek, z ANO Pavel Šrámek, z KDU-ČSL Josef Uhlík, z TOP 09 Rom Kostřica, z KSČM Stanislav Grospič, z ODS Simeon Karamazov a z Úsvitu Karel Pražák.

Celý text najdete ZDE


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…