Šest žen promluvilo: Lékař tyran se oháněl jmény mocných

13.08.2011 8:53

Vlivný lékař a spolumajitel polikliniky v pražských Modřanech Jaroslav Barták týral vedle své asistentky Lucie i několik dalších žen. Scénář je velice podobný. Barták zaměstnal asistentku, vzal jí s sebou vzal na služební cestu a tam jí sexuálně obtěžoval. Svědectví šestice žen získal deník MF Dnes.

Šest žen promluvilo: Lékař tyran se oháněl jmény mocných
Sedmadvacetiletá Zuzana pracovala pro Bartáka jako asistentka jeden rok. Byla s ním například na kardiologickém kongresu v Číně. Po jeho skončení chtěl lékař Zuzanu zatáhnout do nevěstince. Když ale odmítla, tak ji seřval a zbil.

Lékař si najal asistentku, odvezl ji do zahraničí a tam ji napadl

Deník MF Dnes se k bývalým spolupracovnicím Bartáka dostal poté, co odkryl příběh Lucie, kterou ze zahraniční cesty s Bartákem dostal až ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Jejich příběhy se shodují. Lékař si je najal přes inzerát, ujistil se, že neumí mluvit cizím jazykem, a odvezl je na zahraniční cestu. Tam je napadal a bil, týrání ale pokračovalo i v České republice.

„Sexuálně mě obtěžoval. Pak mi dal něco do pití a já se probudila až ráno. Když jsem řekla, že dám výpověď, odvezl mě do hotelu v Karlových Varech. Vyhrožoval, že zabije mého přítele a rodinu," prozradila MfD bývalá asistentka z Brna. Policie po ní tehdy pátrala jako po pohřešované a našla ji s Bartákem.

Ženám vyhrožoval jmény nejvlivnějších politiků.

Barták asistentkám údajně vyhrožoval a oháněl se jmény nejvlivnějších Čechů, se kterými se stýkal. Lékař v 90. letech totiž založil jednu z českých poboček světového Lions Clubu, kde se vlivní lidé scházejí kvůli charitě. Zval sem politiky, soudce a policisty. Znal se proto s bývalou nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou nebo s někdejším premiérem Milošem Zemanem.

Některým asistentkám vyhrožoval smrtí nebo násilím na jejich rodinách a blízkých.

Barták se kvůli násilí na mladých ženách dostal před soud v roce 2007. V prosinci 2007 brutálně zbil před pražským Michnovým palácem svou asistentku Lucii. Mlátil jí hlavou o kapotu auta, dokud ji nezachránil kolemjdoucí.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ještě by mohl... Jiří Mádl má pro Zemana návrh. A přidal se i Farský

16:57 Ještě by mohl... Jiří Mádl má pro Zemana návrh. A přidal se i Farský

Prezident Miloš Zeman přijal 21. srpna na Pražském hradě členy komunistické strany. Fakt, že tak uči…