Sestřelil ruské letadlo Islámský stát? Další aerolinky raději odklánějí trasy

31. 10. 2015 21:51

Podle agentury Reuters nebudou z bezpečnostních důvodů létat dvě největší evropské aerolinky Lufthansa a Air France-KLM přes Sinajský poloostrov v Egyptě, dokud nebude vyřešen sobotní pád ruského letadla s 224 lidmi na palubě. British Airways ani letecká společnost easyJet o podobném kroku zatím neuvažují.

Sestřelil ruské letadlo Islámský stát? Další aerolinky raději odklánějí trasy
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Havarované letadlo, ilustrační foto

„Rozhodli jsme se vyhnout dané oblasti, protože tamní situace a vysvětlení pádu nejsou jasné,“ uvedla nicméně německá letecká společnost Lufthansa, jejíž mluvčí dodala, že se bude společnost oblasti vyhýbat, dokud nebude známo, co pád způsobilo. A to prý i přes fakt, že firma přes oblast vede téměř deset linek denně.

K podobnému kroku se nicméně odhodlal i francouzsko-nizozemský letecký holding Air France-KLM. „Air France potvrzuje, že přikročila v rámci preventivních opatření k tomu, že nebude létat nad Sinajem,“ uvedla společnost.

Jak uvedl mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík, ty o podobném kroku neuvažují, protože do Egypta ani přes Sinajský poloostrov nelétají. „Stejně tak Travel Service v současné době lety nad Sinajem neoperuje,“ doplnila mluvčí letecké společnosti Vladimíra Dufková.

IS se k sestřelení přihlásil, ale možná blufuje

I když se k sestřelení letadla přihlásilo radikální hnutí Islámský stát (IS), Moskva to společně s některými experty zpochybnila, a to z toho důvodu, že letadlo bylo mimo dosah přenosných protiletadlových systémů. Rovněž podle egyptských bezpečnostních zdrojů zatím nic nenasvědčuje tomu, že by za pádem stroje, mířícího z egyptského letoviska Šarm aš-Šajchu do ruského Petrohradu, mohl raketový útok.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …