Shodí vládu kvůli ruské vakcíně? Matovič zkřížil cestu celé EU

03.03.2021 16:00

Slovenský premiér Igor Matovič na svém facebookovém profilu obhajuje nákup vakcíny Sputnik V, kterou v minulých dnech nechal dopravit na Slovensko. Jeho koaliční partneři totiž v současné době vyzývají mimo jiné k rekonstrukci vlády – a to proto, že Matovič vakcínu nechal dopravit tajně.

Shodí vládu kvůli ruské vakcíně? Matovič zkřížil cestu celé EU
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Igor Matovič

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21738 lidí
„Naši koaliční partneři třetí den tvrdí, jak velmi jsme s Markem zhřešili, když jsme malým – velkým zázrakem dohodli dodávku dvou milionů vakcín na Slovensko,“ poznamenal Matovič na svém facebookovém profilu.

„Prý Rusové použijí Sputnik V jako geopolitickou zbraň na hybridní válku. Rusové nedělají nic – a naši partneři nasadili Sputnik V jako nejtěžší zbraň na rozbití vlastní vlády,“ dodal.

„Prosím, uvědomme si každý, že lidé umírají a mají právo na to, abychom chránili jejich životy. Covid nemá svoji oblíbenou světovou stranu a stejně tak ji nemá ani lék. Sputnikem se naočkují jen ti, kteří chtějí, a proto zneužívat dovoz vakcíny a moji přítomnost na košickém letišti jako důvod k pádu vlády je mimořádně zvláštní,“ míní Matovič.

„11 měsíců obhajuji nepopulární a těžká rozhodnutí, jejichž cílem je chránit životy a zdraví lidí. 11 měsíců mi v tom opakovaně pro procenta oblíbenosti podrážejí nohy lidé, od nichž bych spíš čekal podporu. Stejně těžké bylo rozhodnutí koupit Sputnik, ale nikdy jsem v něm nezaváhal a ani nelitoval, že jsem to udělal. Jde mi o jediné – o zdraví a životy lidí, kteří se na naši pomoc spoléhají,“ uzavřel Matovič.

K očkování Matovič psal také již odpoledne. „Stovka lidí denně umírá a místo toho, abychom se všichni soustředili na shánění vakcín, někteří lidé považují za největší problém Slovenska to, že jsme si s Markem dovolili zařídit pro lidi na Slovensku dva miliony účinných vakcín. Neboť mají prý zásadní chybu – jsou z Ruska,“ podotkl Matovič. 

„A mají ještě jednu chybu – dovolil jsem si udělat na košickém letišti tiskovku. To vážně? To jsme skutečně tak hluboce klesli, že nám opravdu na zdraví a životech lidí vůbec nezáleží? To vážně chceme lidem bránit, aby se naočkovali vakcínou, které důvěřují? Ano, mnohým vysoce postaveným lidem v politice vyhovuje, aby umíralo co nejvíc lidí a lidé i ekonomika co nejvíc trpěli. Řídí se heslem – čím hůře na Slovensku, tím lépe pro jejich neúspěšné strany, které velmi chtěly vládnout,“ sdělil dále Matovič.

„Buďme jiní. Ukažme, že nám na lidech záleží. Neboť zdraví a životy jsou jen na prvním místě,“ uzavřel Matovič.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vef

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

20:16 „Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

REPORTÁŽ „Nikdo jiný není!“ Ke kandidatuře na prezidenta přesvědčovali lidé před domem kultury v Bře…