Šichtařová objevila průšvih: Pozor, hrozí nám krize. A všichni na to kašlou

30.05.2018 11:05

Koruna od zrušení intervencí posiluje, slýcháme neustále. Ekonomka Markéta Šichtařová ale varuje, že pravda je jiná. Koruna má aktuálně vážné problémy! Všichni prý ignorují varovné výstřely. Hrozí přehřátí ekonomiky. Bude ČNB muset zasáhnout?

Šichtařová objevila průšvih: Pozor, hrozí nám krize. A všichni na to kašlou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

„Koruna za posledních 24 hod ztratila 20 haléřů až nad 25,90 CZK/EUR a byla letos vůbec nejslabší,“ píše na úvod svého příspěvku na sociální síti Facebook Markéta Šichtařová. Podle ní se do klesající hodnoty naší měny promítá nestabilní situace v Evropě, především pak italská politická krize. Problém ale vidí také v tom, že spekulanti ignorují varování, že by ČNB mohla znovu zvýšit úrokové sazby. Šichtařová vztahuje paralelu k minulosti: „Připomíná to období před začátkem intervencí – tehdy taky ČNB do zblbnutí varovala, že chce korunu slabší, a všichni ji ignorovali, až najednou prásk a přišly intevence. Bacha na to!“

Česká národní banka podle ní jedná nelogicky. Korunu oslabuje, když se ekonomice daří, ale chce ji mít silnou ve chvíli, kdy ekonomika zpomaluje. „Výsledkem musí být přehřátí následované zbytečně hlubokou recesí,“ dovozuje ekonomka Šichtařová.

Zprávy o oslabování koruny se objevovaly již počátkem května. Aktuálně klesá na ceně i společná evropská měna euro, zejména kvůli tanečkům kolem sestavení vlády v Itálii. Kurz české koruny vyletěl od 16. 4. z 25,25 korun za euro na 25,90 korun za euro.

reklama

autor: Marek Korejs

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Úsporný balíček

Co přesně chcete napadnout u ÚS? A myslíte, že máte šanci? A rozhodl už soud o vašich předchozích žalobách? Třeba ohledně valorizace důchodů? A ještě jedna všc, kdybyste byly po volbách u vlády. Co byste změnili nebo zrušili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

16:50 Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

Polští řidiči kamionů nadále protestují proti neomezenému přístupu ukrajinských dopravců na polské ú…