Šichtařová objevila průšvih: Pozor, hrozí nám krize. A všichni na to kašlou

30.05.2018 11:05

Koruna od zrušení intervencí posiluje, slýcháme neustále. Ekonomka Markéta Šichtařová ale varuje, že pravda je jiná. Koruna má aktuálně vážné problémy! Všichni prý ignorují varovné výstřely. Hrozí přehřátí ekonomiky. Bude ČNB muset zasáhnout?

Šichtařová objevila průšvih: Pozor, hrozí nám krize. A všichni na to kašlou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

„Koruna za posledních 24 hod ztratila 20 haléřů až nad 25,90 CZK/EUR a byla letos vůbec nejslabší,“ píše na úvod svého příspěvku na sociální síti Facebook Markéta Šichtařová. Podle ní se do klesající hodnoty naší měny promítá nestabilní situace v Evropě, především pak italská politická krize. Problém ale vidí také v tom, že spekulanti ignorují varování, že by ČNB mohla znovu zvýšit úrokové sazby. Šichtařová vztahuje paralelu k minulosti: „Připomíná to období před začátkem intervencí – tehdy taky ČNB do zblbnutí varovala, že chce korunu slabší, a všichni ji ignorovali, až najednou prásk a přišly intevence. Bacha na to!“

Česká národní banka podle ní jedná nelogicky. Korunu oslabuje, když se ekonomice daří, ale chce ji mít silnou ve chvíli, kdy ekonomika zpomaluje. „Výsledkem musí být přehřátí následované zbytečně hlubokou recesí,“ dovozuje ekonomka Šichtařová.

Zprávy o oslabování koruny se objevovaly již počátkem května. Aktuálně klesá na ceně i společná evropská měna euro, zejména kvůli tanečkům kolem sestavení vlády v Itálii. Kurz české koruny vyletěl od 16. 4. z 25,25 korun za euro na 25,90 korun za euro.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marek Korejs
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…