Šidili stát, naznačuje list o sponzorech strany Miloše Zemana

28.11.2018 11:24

Krácení daní o desítky milionů korun, a to za pomoci falšování účetnictví a bílých koňů. To nyní prošetřuje policie, a to i v souvislosti s firmami sponzorujícími zemanovce. Podle všeho byly společnosti součástí řetězce ulevujícího si na daních. Píše o tom MF Dnes.

Šidili stát, naznačuje list o sponzorech strany Miloše Zemana
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Ta již dříve upozornila, že více než polovina prostředků Strany práv občanů pochází od zaměstnanců jediné vzájemně provázané skupiny firem. Z velké části je ovládá právník Fabio Delco, spojovaný s Vladimirem Putinem.

„Na sponzory Zemana policisté narazili při rozkrývání obchodů úklidové firmy ovládané dvěma táborskými podnikateli. Ti kolem sebe dle obvinění postupně vytvořili kaskádu společností,“ poznamenává MF Dnes s tím, že policisté nyní dokazují, že firmy, jež spolu neměly nic společného, mezi sebou dělaly nesmyslné obchody. Řadu firem, jež měly být k podvodům využity, oficiálně vlastní osoby z Brna, ale i z Litvy, Rumunska, Ukrajiny či Srbska. 

Strana práv občanů v současné době nepočítá s tím, že by nějaké peníze, jež jí byly věnovány na kampaň, vracela.  

Jak si všímá MF Dnes, za vším mimo jiné stály prý i firmy podnikatele Michala Pechana, jehož zaměstnanci darovali Straně práv občanů více než 800 tisíc korun. A světe div se, Pechanova společnost nyní získala lukrativní smlouvy na Pražském hradě – provozuje zde vánoční trhy. V hledáčku policie jsou však i jiné Pechanovy firmy. Ústřední postavou celé pavučiny měl však být podle MF Dnes švýcarský právník Fabio Delco, spojovaný s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. 

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček celou věc nekomentoval, protože podle svých slov není mluvčím SPO. Poradce Martin Nejedlý, jenž míval ve straně na starosti financování, si pro změnu na zmíněné firmy nevzpomíná, píše MF Dnes. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

14:37 Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

V Soukupových zprávách bylo zase veselo. Moderátor opět odpovídal na dotazy diváků. "Nedivila bych s…