Šílená EU chce jít proti Evropanům, rozohnil se v ČT sociální demokrat Váňa

19. 4. 2016 23:05

Poslanci Roman Váňa a Pavel Kováčik z KSČM kritizovali plány EU na omezení legálně držených zbraní. V České televizi padala ostrá slova o tom, že nová směrnice EU je šílená a povede snad jen k tomu, že vzroste úloha černého trhu.

Šílená EU chce jít proti Evropanům, rozohnil se v ČT sociální demokrat Váňa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně
reklama

„Navržená pravidla jsou tak šílená, že by vedla ke konci zbrojního průmyslu v celé Evropě a k úplnému odzbrojení občanů EU... My žádáme, aby EU bojovala proti terorismu, a ne proti vlastním občanům,“ konstatoval Váňa v úterním pořadu Události, komentáře. Kováčik mu v tom dal jasně za pravdu.

Ing. Roman Váňa

  • ČSSD
  • Předseda Ústřední kontrolní komise ČSSD

Hosté se shodli na tom, že držitelé legálních zbraní mají právo je držet dál a teroristé si tak či tak pořídí zbraně na černém trhu. Podle komunisty je absolutně nesmyslné věřit tomu, že by nová směrnice EU znamenala pro teroristy překážku. Celé to povede jen k tomu, že vymizí legální zbraně ze společnosti a vzroste úloha černého trhu se zbraněmi.

Jednu z cest, jak omezit množství nelegálně držených zbraní, představuje na jedné straně zbraňová amnestie spojená případně se stanovením přísnějších trestů za držení nelegálních zbraní. Váňa ovšem upozornil, že jde o sisyfovský boj, který nikdy nekončí. A České republice se v něm daří, protože máme dobře nastavený vlastní zákon a nemusíme se nechat nesmyslně poučovat zvenčí. Zatím se však nezdá, že by EU brala české připomínky v potaz. Případné navrhované změny jsou prý mnohdy posunem ještě do horší pozice, než byl prvotní návrh směrnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroupa pod tlakem. „To by Hamáček musel být blázen,“ napadlo kolegu. A začal se ptát

18:38 Kroupa pod tlakem. „To by Hamáček musel být blázen,“ napadlo kolegu. A začal se ptát

Žurnalista Janek Kroupa si stojí za svojí verzí článku, dle kterého chtěl vyměnit ministr vnitra Jan…