Šílené. Vy tu Evropu zničíte. Saša Vondra si zoufá nad bruselskými levičáky, kteří nic nepochopili

25.07.2020 19:27

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se zlobí na své kolegy v europarlamentu. Zastánci genderově vyvážených investic a zezelenání evropské ekonomiky prý ženou evropské společenství do ještě větších problémů a hodlají šlápnout průmyslu na krk. To je pro Česko jako pro průmyslově orientovanou zemi problém.

Šílené. Vy tu Evropu zničíte. Saša Vondra si zoufá nad bruselskými levičáky, kteří nic nepochopili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

Když se Alexandr Vondra (ODS) stal europoslancem, oznámil, že se bude věnovat ekonomice a otázkám životního prostředí, protože právě na tomto poli se podle jeho názoru odehrává ten momentálně nejdůležitější politický střet. Vondra vyl odhodlán co nejvíc omezit nástup zelených fanatiků, jak je sám nejednou označil.

Po nenadálém nástupu koronavirové pandemie ve světě doufal, že Evropská unie trochu změní kurz a uvědomí si, že je zapotřebí ekonomice pomoct, a ne ji ničit dalšími zelenými regulacemi.

Vondra zdůrazňoval, že i jemu jako konzervativci záleží na životním prostředí, ale prý je třeba jej chránit s využitím zdravého rozumu. Na počátku července oznámil drobný, ale podle svých vlastních slov důležitý úspěch.

Zelení, socani, komunisti a levicově-zelení liberálové vždycky utvoří jednotný blok, kterému lidovci ustoupí. Výsledkem jsou pak zcela revoluční postupy. To samé chtěli předvést i teď. Požadovali nejen zákaz investic do jádra, ale i do plynu, což je šílenství, protože když nebude foukat vítr a svítit slunce a energii neumíme skladovat, nebylo by ji jak vyrobit. Chtěli zakázat investice větším podnikům. Požadovali dokonce genderovou rovnost pro rekvalifikaci horníků! Ale při dnešním hlasování zeleno-rudá koalice prohrála. Poprvé od loňského léta, kdy se ustavil nový EP. Domluvil jsem se se stínovou zpravodajkou za eurolidovce, že nebudeme v zásadních věcech ustupovat,“ napsal Vondra

Teď prý však seznal, že v EU někteří lidé vůbec nic nepochopili.

Kolegové z ostatních parlamentních frakcí stále nepochopili ekonomickou realitu dnešní EU. Covid zasáhl ekonomiky jednotlivých zemí bezprecedentním způsobem, ale poslanci socialistů, komunistů, lidovců, zelených a Renew Europe přesto chtějí zatížit evropský průmysl dalšími tvrdými limity na emise CO2 nebo sjednocením přímých daní. V době, kdy miliony občanů přicházejí o práci kvůli covidu, požadují europoslanci genderově vyvážené utrácení. Všechny tyto požadavky jdou proti ekonomickým zájmům našich občanů a projeví se ve zdražení energií a evropských výrobků, např. automobilů. Důsledkem bude další propouštění a ještě vyšší nezaměstnanost,“ varoval rozzlobeně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

19:45 Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

V Česku se stále vede debata, zda lidé umírají tzv. s covidem nebo na covid. Ale co ti, kteří zemřel…