Silvestrovské sexuální útoky nemají s imigrací nic společného, vzkazuje kategoricky Evropská komise. Bojujte proti těmto falešným obviněním, žádá

31.01.2016 8:46

Zajímavý přístup zvolila Evropská komise k aféře s hromadnými sexuálními útoky mužů severoafrického a blízkovýchodního původu na ženy o silvestrovské noci. EK tvrdí, že mezi sexuálními útoky v Kolíně nad Rýnem a v dalších evropských městech a migrací „není žádná spojitost“. Proti těmto „falešným obviněním“ prý musí Evropa bojovat. Informoval o tom server Blesk.cz.

Silvestrovské sexuální útoky nemají s imigrací nic společného, vzkazuje kategoricky Evropská komise. Bojujte proti těmto falešným obviněním, žádá
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

Podle něj to vyplývá z dokumentu, který shrnuje výsledky setkání evropských úředníků z 13. ledna 2016.

Co se týče zločinů v Kolíně nad Rýnem, viceprezident Evropské komise, nizozemský politik Frans Timmermans prohlásil, že to byla záležitost zajištění veřejného pořádku a není spojena s uprchlickou krizí.

Celý text je ZDE

Evropská komise se zároveň na zasedání shodla, že je třeba bojovat proti „falešným obviněním“ a sama sebe označila za „hlas rozumu“. „Je důležité, aby Komise pokračovala v koordinaci a byla hlasem rozumu v protikladu k populistické rétorice a zároveň snížila napětí. Nicméně musíme reagovat na obavy evropských občanů, zvláště tím, že zdůrazníme, že Evropa je také unií bezpečnosti a hodnot,“ stojí v zápisu z jednání, které proběhlo 13. ledna tohoto roku.

Jak si představuje boj proti „falešným obviněním“ je vysvětleno hned v následujícím bodě, který vyzývá k „bezpodmínečnému odmítnutí falešných asociací mezi zločiny jako útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem a masovou migrací uprchlíků“.

Timmermans se zároveň domnívá, že hlavním lékem na uprchlickou krizi je přerozdělování imigrantů. „Aby byla zvládnuta krize, která pokud bude pokračovat, může mít zničující důsledky, musí být splněno několik bodů – členské státy musí respektovat své závazky, musí být učiněn zásadní pokrok s přesídlováním uprchlíků a kontroly na vnitřních hranicích EU nesmí být znovu zavedeny, jinak budou výdobytky Schengenu ohroženy,“ píše se dále v dokumentu.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…