Skauti se bouří proti testům na táborech. Trotlovina, odsoudil poslanec ODS

09.06.2021 9:59

Čeští skauti se zlobí na ministra zdravotnictví a poslance za hnutí ANO Adama Vojtěcha. Na léto jim připravil nemilé překvapení v podobě povinného opakovaného testování táborníků na letních akcích a informoval o tom na poslední chvíli. Ekonomický expert ODS Jan Skopeček k tomu poznamenal, že „zásobárna vládních trotlovin je zjevně nevyčerpatelná“.

Skauti se bouří proti testům na táborech. Trotlovina, odsoudil poslanec ODS
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Čeští skauti dali a sociální síti Facebook jasně najevo, že ministr Vojtěch je velmi nemile překvapil.  

„Nečekané překvapení od Ministerstva zdravotnictví České republiky. Podle dnes zveřejněných opatření se děti na letních táborech budou muset testovat nejen před začátkem (to je v pořádku a bylo to známé předem), ale znovu po 7 dnech (a 14 dnech). Ministerstvo to oznamuje pouhé 3 týdny před zahájením táborů. Za 2 měsíce komunikace s Ministerstvem zdravotnictví nebylo přetestování v průběhu táborů zmíněno ani jednou, ani jako teoretická možnost. Příprava táborů trvá dobrovolníkům mnoho měsíců. Tábory už často mají uzavřené rozpočty, rodiče uhradili poplatky a podepsali přihlášky,“ obuli se skauti do ministra. 

„Dnes zveřejněné nařízení má jen špatná řešení. Stát takto rodičům zvyšuje cenu tábora, bez jakéhokoli varování předem. Činí tak jednoznačně pozdě a zároveň vystavuje táborové vedoucí nutnosti realizovat testy po 7 (a 14) dnech bez přítomnosti rodičů dětí,“ pokračovali ostře.

Jako by toto nestačilo, stát podle skautů fakticky táborníkům zakazuje cestovat do testovacích center, kde by se děti mohly nechat testovat odborníky. Nařizuje jim se co nejvíce izolovat a udržovat homogenní skupiny.

Skauti ani trochu nechápou, proč jim vláda takto ztěžuje život a doufají, že ministr Vojtěch na poslední chvíli ještě pravidla změní. Tak jako je na poslední chvíli zavedl.

Skauti se zlobí

Na stranu skautů se postavil i poslanec ODS Jan Skopeček. Ministerstvo zdravotnictví, ani vládu nešetřil.

„MZ zase vymýšlí nesmysly. Děti, které budou testovány před nástupem na tábor a s nikým se nesetkají, se musí po týdnu někde přetestovat. Co kdyby tam chytly covid od veverek, že jo? Zásobárna vládních trotlovin je nevyčerpatelná,“ nebral si servítky.

Skauti se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…