Skripal? Tereza Spencerová upozorňuje na nová záhadná fakta

7. 1. 2019 14:00

Analytička Tereza Spencerová se při pondělní kávičce rozhlédla po světě. Raději se podívejte sami, čeho všeho si všimla a jak to hodnotí.

Skripal? Tereza Spencerová upozorňuje na nová záhadná fakta
Foto: Israel National News
Popisek: Vlajky USA a Ruské federace
reklama

„Britské úřady prý už ‚vědí vše, co je nutné vědět‘ o otravě Sergeje Skripala. A pospojovaly řetězec jednotlivých lidí vedoucí od útoku v Salisbury až ‚k Putinovi‘… a navíc prý Londýn rozbil síť ruské vojenské tajné služby GRU v Británii, ale teď má strach, co mu provede rozvědka SVR, nástupkyně KGB, mnohem nebezpečnější, profesionálnější než GRU… není bez zajímavosti, že jen dva dny předtím hackeři z Anonymous zveřejnili další várku dokumentů, které nabízejí jinou verzi událostí… to prý v lednu 2015 Victor Madeira z vládou financovaného Institute for Statecraft v Londýně navrhl, že je třeba uvalit sankce proti Rusku a zopakovat mimo jiné operaci FOOT z roku 1971, kdy Británie vypověděla 105 sovětských diplomatů… úkolem byl pověřen šéf dceřiné Integrity Iniative Chris Donnelly, který spolu s bývalým vrchním velitelem britské armády dospěl k závěru, že Británie se neubrání ruskému útoku, a je nezbytné, aby to vláda pochopila… najímají tedy Marka Andrewa Lavericka, experta na chemické a biologické zbraně z armádních laboratoří v Porton Down kousek od Salisbury… v březnu 2018 je otráven Skripal se svou dcerou a Integrity Iniative rozjíždí informační operaci, na jejímž základě ve finále mnohé evropské země vypovídají ruské diplomaty… tak kdo má pravdu?... Anonymous slibují další dokumenty… a co Londýn? … a co popcorn?... je ho dost?“ ptala se Spencerová na serveru iPrima.cz.

Zaujalo jí také, že ve Francii stále pokračují protesty hnutí žlutých vest. A to prý za účasti 50 tisíc lidí. Demonstranti vzali útokem jedno z francouzských ministerstev a s pomocí vysokozdvižného vozíku vylomili dveře a pokusili se proniknout do budovy.

V USA se naplno rozbíhají debaty o tom, kdo bude prezidentem v příštím volebním období. Stávající pán Bílého domu Donald Trump má šanci obhájit svůj post, ale někdejší viceprezident Baracka Obamy Joe Biden má za to, že by Trumpa dokázal porazit. Jen si to nechce ověřovat a kandidovat nehodlá.

Rusko a Írán oznámily další spolupráci. V Kaspickém moři budou společně prověřovat své ozbrojené síly. Vedle toho ruská armáda získává zkušenosti v Sýrii a čeká, jak to bude se stažením Američanů z této země. 45. pán Bílého domu Donald Trump sice už oznámil, že vojáci Spojených států Sýrii opustí, ale nějaký čas to potrvá. A definitivně to bude provedeno až tehdy, když bude zajištěna bezpečnost Kurdů a státu Izrael. Současně se na Blízkém východě chystá konference o tom, jak ekonomicky postavit Sýrii opět na nohy. Účastníci se prý jen nemohou shodnout, zda k debatě přizvou i syrské zástupce.

Stranou její pozornosti nezůstalo ani dění v CIA. „Sesterstvo ovládlo CIA: první žena v čele CIA Gina Haspelová, která kdysi dohlížela na program mučení, jmenovala ženy také do vedení analytického a technologického odboru a odboru špionážních operací… fascinující…,“ poznamenala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…