Skutečná Kanada. Na BlueSky utekli ti, kteří nechtěli slyšet jiné názory, míní advokát

18.12.2024 22:40 | Monitoring

Americký advokát Jonathan Turley varuje před platformou Bluesky, která se prezentuje jako „bezpečný prostor“ pro ty, kteří hledají útočiště před opačnými názory. Podle něj je to krok k posílení cenzury na sociálních médiích, což se začíná projevovat zejména po amerických volbách. Mnozí, kteří opouštějí Twitter, podle něj touží po „dobrých starých časech“, kdy sociální platformy prováděly rozsáhlou cenzuru s cílem potlačit opozitní názory, uvedl v komentáři na svém webu s tím, že Aaron Rodericks, vedoucí oddělení důvěry a bezpečnosti na Bluesky, potvrdil nejhorší obavy, které v souvislosti s webem od kritiků zaznívají.

Skutečná Kanada. Na BlueSky utekli ti, kteří nechtěli slyšet jiné názory, míní advokát
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Zakladatel Twitteru Jack Dorsey

Bluesky je platforma pro sociální sítě, která byla původně vyvinuta jako projekt financovaný Twitterem, s cílem vytvořit decentralizovaný a otevřený protokol pro sociální média. Od roku 2022 ale funguje už jen jako nezávislá společnost, v jejímž čele momentálně stojí výkonná ředitelka Jay Graberová, spoluzakladatelka Twitteru.

Tato platforma původně měla poskytovat uživatelům větší kontrolu nad jejich daty a způsobem, jakým jsou informace sdíleny, a to prostřednictvím decentralizované struktury, kde neexistuje centrální autorita, která by kontrolovala obsah nebo řízení platformy.

Zaměřuje se tedy na vytvoření alternativy k tradičním centralizovaným sociálním sítím, jako je Twitter, s důrazem na transparentnost a větší ochranu soukromí uživatelů. V současnosti je Bluesky ve fázi testování a pozvánky na platformu jsou omezené.

Po amerických volbách se podle Turleyho snažili liberální odborníci a média sjednotit veřejnost a přesunout se z X právě na Bluesky, menší web, který je podle amerického advokáta vnímán jako bezpečný prostor pro levici. To podle něj ukazuje, jak moc jsou mnozí z těchto autorů odtrženi od většiny voličů. „Bylo by lepší, kdyby se zapojili do širšího spektra veřejného mínění,“ dodává Turley ve svém komentáři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

18:18 Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

Až neuvěřitelný případ se právě probírá v Německu, kde africký migrant ubodal dozorce v uprchlické u…