Slavný komik se postavil za Borise Johnsona. Přirovnání zahalených muslimek k poštovním schránkám prý mimořádně sedlo

12.08.2018 13:12

Bývalý ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson rozpoutal v tomto týdnu na politické scéně značný rozruch, když v komentáři pro deník Daily Telegraph přirovnal ženy v muslimských burkách k bankovním lupičům a dokonce i k poštovním schránkám. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala svého stranického kolegu, aby se za výrok omluvil. Ten to však odmítl. A dostalo se mu podpory z nečekané strany.

Slavný komik se postavil za Borise Johnsona. Přirovnání zahalených muslimek k poštovním schránkám prý mimořádně sedlo
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Boris Johnson

Někdejší britský šéf diplomacie a velký zastánce brexitu Boris Johnson v pondělním komentáři pro deník Daily Mail napsal, že mu ženy v burkách připomínají bankovní lupiče nebo dokonce poštovní schránky. V ostrovním království, v němž žije řada stoupenců muslimské víry, ministr vzbudil značný rozruch. Šéfka Konzervativců premiérka Theresa Mayová vyzvala svého stranického kolegu, aby se za výrok omluvil. Ten to však odmítl. A dostalo se mu podpory. Pro mnohé možná z nečekané strany.

Borise Johnsona se zastal představitel Mr. Beana komik Rowan Atkinson. Podle Atkinsona se exministr nemá proč omlouvat. Člověk by se prý měl omluvit jen za špatný vtip. A výrok Borise Johnsona vůbec nebyl špatným vtipem. Vtipy o náboženství podle komika vždy někoho urazí, ale to podle Atkinsona ještě není důvod se za ně omlouvat. V těchto případech to Atkinson považuje za nadbytečné.

„Pane, jako člověk, který si po celý život užíval svobodu v tropení si žertů z náboženství, se domnívám, že vtip Borise Johnsona o tom, že ženy v burkách připomínají poštovní schránky, byl docela dobrý," napsal Atkinson v dopise zaslaném deníku The Times.  Text dopisu koluje po sociální síti Twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …