Slavný právník Hasenkopf pohnal před soud Hrad. A ne naposledy

11.02.2014 11:21

Právník Pavel Hasenkopf, který byl vyhozen z právního odboru Pražského hradu pro svůj údajný podíl na vzniku amnestie prezidenta Václava Klause, pohnal prezidentskou kancelář před soud. V pátek se začala v Praze projednávat jeho žaloba, ve které požaduje zrušení výpovědi.

Slavný právník Hasenkopf pohnal před soud Hrad. A ne naposledy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období
reklama

Pavel Hasenkopf pracoval od roku 2009 jako právní poradce prezidenta Václava Klause. Po nástupu Miloše Zemana byl vloni na jaře jeho poměr Hradem vypovězen. Jako důvod byl uveden podíl Hasenkopfa na tvorbě kontroverzní amnestie prezidenta Klause.     

Právník však vždy odmítal, že by byl autorem kritizovaného rozhodnutí. Dokonce za tímto účelem na internetu zveřejnil několik dokumentů z interní komunikace prezidentské kanceláře. Stopy podle něj vedou ke Zdeňku Koudelkovi, státnímu zástupci, který v té době pracoval jako stážista na Ministerstvu spravedlnosti.

Hasenkopf materiály předal i prezidentu Zemanovi, který ale uvedl, že jej důkazy nepřesvědčily a Hasenkopfa z hradních služeb propustil. Právník se uchýlil do advokacie, nejprve v kanceláři známého bojovníka proti korupci Václava Lásky, později se osamostatnil.

Na prezidentskou kancelář podal žalobu, ve které požaduje zrušení výpovědi. První stání se uskutečnilo v pátek, soudce Michal Tománek však pouze vyzval účastníky k doplnění některých listinných důkazů a následně jednání odročil. Opět by se měli u soudu sejít v polovině března.

Není to jediná žaloba, kterou právník Hasenkopf v souvislosti se svým odchodem z Hradu podal. V listopadu rovněž podal civilní žalobu na ochranu osobnosti, namířenou proti prezidentu Zemanovi, jeho kancléři Vratislavu Mynářovi a prezidentské kanceláři. Ti všichni jej měli poškodit výroky o jeho podílu na vzniku Klausovy amnestie.

V této žalobě Hasenkopf žádá „veřejné uvedení věci na pravou míru“ a finanční odškodnění ve výši jeden milion korun. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …