Slibovaná továrna Volkswagenu na baterie se odkládá

08.12.2022 22:21 | Ze sítí

Volkswagen odkládá o několik měsíců rozhodnutí o tom, kde ve východní Evropě postaví továrnu na baterie do elektroaut. Důvodem je mimo jiné dramatický nárůst cen energií. Koncern také ve svém prohlášení, které poskytl mluvčí automobilky Škoda Auto Pavel Jína, mimo jiné sdělil, že vzhledem k současné energetické krizi není třeba jednat okamžitě.

Slibovaná továrna Volkswagenu na baterie se odkládá
Foto: red
Popisek: Volkswagen

„Koncern Volkswagen není pod tlakem jednat okamžitě. V kontextu panující situace bude rozhodovacímu procesu věnováno více času. Mezi důvody patří současná ekonomická situace, současné ceny energií a rámcové podmínky zahrnující státní podporu,“ uvedl Volkswagen v prohlášení, které poskytl mluvčí automobilky Škoda Auto Pavel Jína. Doplnil, že je třeba také dořešit některé místní otázky.

Odložení rozhodnutí podle něj nemá v tuto chvíli dopad na plánovaný začátek stavby nebo výroby. „Koncern Volkswagen a jeho dceřiná společnost PowerCo zodpovědná za baterie průběžně vyhodnocují vhodné lokality pro další gigafactory v Evropě. Žádné rozhodnutí zatím nepadlo, proces vyhodnocování pokračuje. Před investováním miliard eur budou během následujících týdnů a měsíců znovu pečlivě posouzeny plány pro jednotlivé regiony,“ konstatoval Jína s tím, že doposud učiněné kroky zaručují pokrytí dodávek baterií do roku 2028.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu

13:59 Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu

Jen pár stokorun. Pokud nejezdíte ve staré škodovce a netopíte uhlím. To slibuje ekonomka NERVu Hele…