Šlo by umlčet i Zemana? Pavel Novotný (ODS) klade zásadní otázku, inspirace z USA

06.11.2020 19:30

Řeporyjec Pavel Novotný se vyjádřil ke skandálu, kdy televizní stanice přerušily vysílání projevu Prezidenta Donalda Trumpa. Byl to ale vůbec skandál? Americká média jsou v tomto směru prý daleko a dělala to, co bylo namístě. Vypínal by takhle i prezidenta Zemana?

Šlo by umlčet i Zemana? Pavel Novotný (ODS) klade zásadní otázku, inspirace z USA
Foto: Repro tv.iDnes.cz
Popisek: Pavel Novotný v pořadu Rozstřel
reklama

Anketa

Jste pro umožnění korespondenčního hlasování při volbách v České republice?

4%
96%
hlasovalo: 18528 lidí

Řeporyjský starosta Pavel Novotný k videu, ve kterém je projev prezidenta Trumpa moderátory přerušen, připsal: „Jestlipak by tohle bylo možné u nás.“ Čímž jistě narážel prezidenta Zemana. „Nevídaná situace a ukázka toho, jak jsou média v USA daleko. Prostě CNBC a MSNBC udělaly to, co bylo namístě,“ řekl.

Novotný pak k příspěvku přepsal i komentáře moderátorů. „Přerušujeme, protože to, co z valné většiny říká prezident USA, je absolutní nepravda. Začal, a my nejsme ochotní to dále šířit, protože... to není pravda!“ Nebo: „Ok... jsme zpět v nezvyklé pozici, kdy jsme nuceni nejen prezidenta típnout, ale zároveň ho opravit...“

Situace se pro stávajícího prezidenta Trumpa nevyvíjí dobře. V současné době má jeho protikandidát Joe Biden 264 volitelů na své straně, zatímco Trump pouze 214. K vítězství je nutné získat 270 volitelů. Čeká se na výsledky voleb v Georgii, Nové Karolíně, Pensylvánii a Nevadě, přičemž je to všude velice těsné.

To, že řeporyjský Novotný má k prezidentu Zemanovi nepříliš pozitivní vztah, je známo. Nedávno se třeba, směrem k hlavě státu vyjádřil takto: „Lepší než Zeman bude i vrtačka s příklepem vytržená ze zástrčky.“ Další perličkou je například věta: „Ještě štěstí, že Řeporyje dělají dobrou, prozápadní zahraniční politiku, a ne jako Miloš Zeman z Rusko-Čínské ambasády.“ Novotný tím narážel na svůj vlastní výpotek, tedy dopis, který starosta Řeporyj adresoval přímo Číně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…