Slonková se opět pustila do Faltýnka. Má prý obrovský problém...

07.04.2019 11:11

Sabina Slonková s kolegy se obuli do hnutí ANO a do jeho prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka. Šéf hnutí Andrej Babiš má prý teď kvůli němu problém, který bude muset řešit. Problém o to horší, že se projevil v Brně. Jihomoravská metropole přitom bývala výkladní skříní hnutí ANO.

Slonková se opět pustila do Faltýnka. Má prý obrovský problém...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek a Radim Fiala
reklama

V roce 2014 se brněnským primátorem stal Petr Vokřál, který tu s hnutím ANO vyhrál volby. A jak šel čas, i lidé, kteří na hnutí Andreje Babiše nenechávají nit suchou, připouštěli, že si Vokřál nevede úplně špatně. Málokdo pochyboval o tom, že o čtyři roky později tu Vokřál volby znovu vyhraje.

To se také stalo, jenže pak se něco pokazilo. V roce 2019 na radnici městské části Brno-střed dorazili policisté a začali tu rozkrývat možnou manipulaci s veřejnými zakázkami. Místní politici hnutí ANO Jiří Švachula a Petr Liškutin skončili ve vazbě. Reportér serveru Seznam Zprávy Tomáš Svoboda v rozhovoru se Sabinou Slonkovou konstatoval, že tyto pány k Babišovu hnutí nasměroval Jaroslav Faltýnek.

 „ANO vzniklo jako protikorupční hnutí a tohle, co se děje v Brně, je pro ně obrovský problém. Hnutí v Brně se v tom předchozím volebním období tvářilo pro veřejnost velmi dobře, primátor Petr Vokřál tam byl velmi oblíbený, předpokládalo se, že tam vyhraje komunální volby v roce 2018, což se stalo. Nicméně, pak přišla série pro ně nepříjemných překvapení a vyústilo to až v tuhle aféru,“ upozornil Svoboda.

„Zároveň nelze pominout, že v Brně je docela vlivným člověkem i syn Jaroslava Faltýnka Jiří, který měl velmi blízko k lidem, kteří jsou obvinění a teď sedí ve vazbě,“ pokračoval Svoboda.

Policii teď údajně pomáhají dva spolupracující obvinění, kteří rozkrývají systém podezřelého přidělování zakázek v městské části Brno-střed.

Je však třeba dodat, že sám Jaroslav Faltýnek nebyl ve spojitosti s kauzou na Brně-střed z ničeho obviněn. Obviněno bylo 9 osob.

Faltýnek však musí vyřešit jiný problém. Měl by důvěryhodně vysvětlit, proč se kvůli výběru nového provozovatele mýtného systému v České republice setkával s předsedou Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petrem Rafajem a současně s představiteli firmy Kapsch, kteří systém na výběr místa dosud udržovali v chodu.

Pokoušel se snad o protizákonné ovlivnění veřejné soutěže? Faltýnek jakékoli úvahy tohoto druhu důrazně odmítá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…