V roce 2014 se brněnským primátorem stal Petr Vokřál, který tu s hnutím ANO vyhrál volby. A jak šel čas, i lidé, kteří na hnutí Andreje Babiše nenechávají nit suchou, připouštěli, že si Vokřál nevede úplně špatně. Málokdo pochyboval o tom, že o čtyři roky později tu Vokřál volby znovu vyhraje.
To se také stalo, jenže pak se něco pokazilo. V roce 2019 na radnici městské části Brno-střed dorazili policisté a začali tu rozkrývat možnou manipulaci s veřejnými zakázkami. Místní politici hnutí ANO Jiří Švachula a Petr Liškutin skončili ve vazbě. Reportér serveru Seznam Zprávy Tomáš Svoboda v rozhovoru se Sabinou Slonkovou konstatoval, že tyto pány k Babišovu hnutí nasměroval Jaroslav Faltýnek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


