Slováci jsou vyspělejší než my! My tady volíme Zemana, utřela vlastní národ Šafrova Hovorková

17.03.2019 19:31

Slováci rozhodli, že do druhého kola prezidentských voleb postoupí právnička Zuzana Čaputová a evropský diplomat Maroš Šefčovič, nad čímž zajásala redaktorka Johana Hovorková ze serveru Forum24.cz Pavla Šafra. Svou volbou podle ní Slováci dokázali, že už jsou vyspělejší než my, protože my si umíme za prezidenta zvolit tak akorát Miloše Zemana.

Slováci jsou vyspělejší než my! My tady volíme Zemana, utřela vlastní národ Šafrova Hovorková
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zuzana Čaputová
reklama

Slováci v sobotu začali rozhodovat o tom, kdo v prezidentském paláci nahradí odcházejícího Andreje Kisku. Do druhého kola se ziskem 40,5 procenta postoupili právnička Zuzana Čaputová a místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič (18,7 %) podporovaný největší vládní stranou Směr Roberta Fica.

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

hlasovalo: 17539 lidí

Zuzana Čaputová vystupuje jako prozápadní kandidátka, která hodlá Slovensko udržet jak v EU, tak v NATO. Šefčovič sice býval členem komunistické strany, ale po roce 1989 se stal uznávaným diplomatem a také on dává jako místopředseda dnešní Evropské komise jasně najevo, že chce Slováky udržet v EU.

Rozdíl mezi oběma kandidáty je např. v tom, že Čaputová chce navazovat na práci Kisky, zatímco Šefčovič Kiskovi vyčítá, že během svého funkčního období nedostal pozvánku ani do Bílého domu, ani do Kremlu, ani do Pekingu. Šefčovič by to chtěl změnit a vrátit Slovensko na mapu světa, což prozradil např. v první debatě s Čaputovou ve slovenské veřejnoprávní televizi.

Ať už vyhraje jeden, či druhý, podle Hovorkové je jasné jedno. Na Slovensku nevyhraje někdo, kdo by se podobal Miloši Zemanovi.

„Češi se často v minulosti dívali na Slováky tak trochu s pocity nemístné nadřazenosti. Už několik let je ale jasné, že převažující slovenské postoje směrem k Evropské unii, k prozápadnímu směřování, k zakotvení země a hlavně k tomu, kdo by je měl ve světě reprezentovat, jsou poněkud jiné a civilizovanější než ty převažující české. Slovensko má již svůj mečiarismus za sebou a s populismem bojuje zdatně. Česko naopak zabředlo do mečiarismu až po uši a nemůže se z něj zatím vyhrabat. Zásadní dobrá zpráva tedy prostě je tato: Ať dopadne druhé kolo slovenských voleb jakkoli, žádný Miloš Zeman na Slovensku vládnout nebude,“ uzavřela Hovorková.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…