Slovenské noviny: Klaus je se svými názory vždy v opozici. Exprezidentův spolupracovník: Je to nenávistný blábol

26.01.2015 12:57

Český exprezident Václav Klaus je se svými názory, ať jde o cokoli včetně tématu globálního oteplování, evropské integrace nebo hodnocení 25 let od sametové revoluce, vždy v opozici proti hlavnímu názorovému proudu. Napsal to dnes slovenský list Sme, který připomněl také Klausovy výroky o tom, že Ruskem anektovaný ukrajinský poloostrov Krym historicky patří k Rusku. List tvrdí, že Klaus dělá hanbu Česku i celému regionu. Petr Macinka, Klausův spolupracovník z Institutu Václava Klause, článek označil za "nenávistný blábol".

Slovenské noviny: Klaus je se svými názory vždy v opozici. Exprezidentův spolupracovník: Je to nenávistný blábol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

"Pokud by se z nějakého zvráceného důvodu svět rozhodl po vraždách v Paříži, že není Charlie, Klaus by jako první Charlie Hebdo byl. V tomto ohledu je Klaus vlastně spolehlivý. Kdo chce znát hlavní proud, přečte si jeho názory a obrátí je naruby," poznamenal deník.

Klaus dělá hanbu ČR i celému regionu, protože ho slyší až v USA

List se rovněž zmínil o Klausově vyjádření, že není Charlie Hebdo, a o kritice exprezidenta ohledně otevřenosti společnosti k přistěhovalcům nebo štědrého sociálního systému v Evropě, který prý láká uprchlíky. Heslo Je suis Charlie (Jsem Charlie) vzniklo coby projev solidarity po nedávném teroristickém útoku na pařížskou redakci satirického magazínu Charlie Hebdo.

"Pokud by byly jeho (Klausovy) výroky jen vrtochy aktivního důchodce, nebyl by důvod se jimi zabývat. Žel, Klaus dělá hanbu České republice a občas i celému regionu (slyší ho některé instituce v USA)," soudí Sme. Klausovy proruské postoje lze podle deníku vysvětlit tím, že jeho Institut Václava Klause financuje podnikatel a finančník Petr Kellner, který má v Rusku rozsáhlé podnikatelské aktivity.

Je to hloupý a nenávistný blábol

Klaus dnes vystupuje na semináři v německém Mnichově, vyjádřil se za něj proto Macinka. "Tohle je tak neuvěřitelně hloupý a zároveň nenávistný blábol, že ani nemá smysl na něj nějak hluboce reagovat," sdělil Macinka ČTK. "Připouštím, že v jednom mají svazáci ze SME pravdu – o vystoupení exprezidenta Klause je v Česku i ve světě mimořádný zájem," dodal s tím, že Klaus loni absolvoval přes 40 vystoupení "od Číny až po Mexiko".


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…