Slovensko: George Soros prohrál, dostali přes pysk, padlo. A jinak je prý vše jinak

01.03.2020 18:41

Slovensko se probudilo do povolební neděle. Rozjíždějí se jednání o uspořádání nového parlamentu a vlády, ale politik 21. století nesmí zanedbávat ani sociální sítě. Zatímco vítězný Igor Matovič chrlí na Facebook obrázky euforie, v druhém hnutí Smer se začíná probouzet rázná levicová opozice jeho kabinetu. A třetí na pásce Boris Kollár se rozhodl vystupovat jako nevěsta, kterou prý Igor rozhodně nedostane lacino.

Slovensko: George Soros prohrál, dostali přes pysk, padlo. A jinak je prý vše jinak
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Vítěz slovenských parlamentních voleb v roce 2020 Igor Matovič (OĽANO)
reklama

Nejvíce samozřejmě jásají fanoušci Igora Matoviče, jednoznačného vítěze slovenských voleb.

Anketa

Propadají Češi zbytečné panice, pokud jde o koronavirus?

hlasovalo: 8024 lidí

„A teď všichni doufáme, že ještě Fico, Kaliňák, Počiatek atd. přijdou o všechno, co patří občanům Slovenské republiky, a půjdou ke Kočnerovi a Ruskovi,“ napsal v naději jeden občan. Marian Kočner a Pavol Rusko jsou dnes dva nejslavnější slovenští vězni z politicko-podnikatelského světa.

Předseda hnutí OLaNO se mezitím ve studiu fotil s někdejší slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou.

Jeho nejpřirozenějším koaličním partnerem se zdá být třetí v pořadí – hnutí Jsme rodina úspěšného podnikatele Borise Kollára. Ten se po zveřejnění výsledků ve stylu své „rodinné“ strany vyjádřil, že „když budeme dobrou nevěstou, Igor si nás najde“. Pak dodal, že „budeme drahou nevěstou, protože my bojujeme za lidi a na těch se šetřit nesmí“.

Genderová proměna v nevěstu zaujala i proto, že Boris Kollár se rád chlubí svou maskulinitou, jakož i faktem, že je otcem deseti dětí s celkem devíti matkami, z nichž ani jednu si nevzal.

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20710 lidí

Třetím do koalice by se mohl stát Andrej Kiska se svým hnutím Za lidi. Bývalý prezident si dělal velké naděje, uspěl ale jen těsně. Na Facebooku ale zklamání nedal najevo: „Mise se podařila. Fico padl, a já byl znovu při tom,“ připomněl své vítězství nad Robertem Ficem v prezidentských volbách 2014.

Doposud vládnoucí strana Smer se naopak chystá do opozice. Nejrázněji nástup nové rázné opoziční síly ohlásil známý poslanec Luboš Blaha.

Vítěze voleb Igora Matoviče nazval Blaha „Boratem“ a „místním bláznem“ a už se prý těší, jak si jej z opozice vychutná. Nepochybuje prý, že příležitostí k tomu bude dost. „Igorko si konečně užije to, co nikdy neměl – zodpovědnost. Je to sice šílenství, když se do čela státu postaví místní poloblázen, ale lidé tak rozhodli a je třeba to respektovat,“ poznamenal.

On sám hodlá začít tím, že začne skupovat svíčky, které bude posléze zapalovat za „oběti Matovičova zdravotnictví“. Právě takové zapalování svíček bylo totiž jedním z vrcholů Matovičovy předvolební kampaně.

„Nezbývá než věřit, že podvodník Matovič nepřepíše Slovensko na manželku. To má tento zbohatlík totiž ve zvyku,“ uzavřel svou úvahu v narážce na fakt, že Matovič před vstupem do politiky převedl svou prosperující firmu na manželku, a byznys tak zůstal v rodině.

I jinak je Luboš Blaha v dobré náladě, protože podle něj „tyto volby prohrál především pan Soros“. Myslel tím na neúspěch liberálně progresivních stran, které se ani příliš netajily, že jsou podporovány Sorosovými neziskovkami, které mají s ovlivňováním slovenské politiky dlouhou tradici již od devadesátých let. Nyní ale jejich favorité skončili mimo parlament. „Prezidentské volby ujo George sice vyhrál, ale v parlamentních vybuchl,“ dodal Blaha s tím, že „liberalismus dostal přes pysk takovou, že se z toho dlouho nevzpamatuje“.

A ačkoliv Andrej Kiska se svým novým hnutím dokázal do parlamentu s odřenýma ušima prolézt, Blaha věří, že to pro něj bude pouze „krátká zastávka na cestě do basy“.

„Bývalý prezident, který sám sebe pasoval na premiéra, skoro neprolezl a má nejmenší klub. Pokořil ho dokonce i zoufalec Sulík. Neskutečná hanba,“ dodal k výsledku hnutí Za lidi.

Přesto ale poslanec Smeru zastává názor, že „mafián nemá být v parlamentě, ale za mřížemi“. Z opozice chce přispět k tomu, aby se tak co nejdříve stalo, a aby „pravicová mafie nezahladila své zločiny“.

„Budeme silná levicová opozice – já jsem připravený do boje“, ohlásil jeden z nejvýraznějších poslanců Smeru.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kosovo je... Albánie? Na stole v Bruselu přistál papír, ke kterému se nikdo nezná

19:40 Kosovo je... Albánie? Na stole v Bruselu přistál papír, ke kterému se nikdo nezná

Do médií unikl tajný neoficiální dokument od slovinské vlády, který pro účely jednání za zavřenými d…