Slovensko otočilo: Hranice otevře. Trochu

07.07.2021 13:02

Slovensko se chystá do konce týdne znovuotevřít všechny hraniční přechody a přejít na namátkové kontroly, informoval o tom na svém twitteru ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s odkazem na svého slovenského protějška Romana Mikulce. K uzavření vybraných hraničních přechodů přistoupilo Slovensko v pondělí, aby mohlo lépe kontrolovat přijíždějící do země a krok vyvolal několik protestů, jelikož tím země omezila i očkované občany. Nadále platí tvrdá opatření pro všechny bez covid pasu.

Slovensko otočilo: Hranice otevře. Trochu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Konflikt na česko-slovenských hranicích ohledně odstraňování zátarasů

Anketa

Měla by mít Česká republika na Evropské radě i nadále právo veta?

99%
0%
hlasovalo: 13696 lidí
Slovensko množství hraničních přechodů uzavřelo od pondělí 5. července, aby mohla tamní policie lépe kontrolovat přijíždějící do země po zpřísnění karanténních podmínek, které od nadcházejícího pátku znamenají karanténu 5 dní po příjezdu pro všechny přijíždějící bez covid pasu. Stačit již nebude ani negativní PCR test či jedna dávka očkovací látky.

Přestože se u hranic chystalo zavádění speciálních pruhů pro očkované osoby, výtky mnoha dojíždějících kromě čekání na kontrolu schytávala též nutnost objíždět často i desítky kilometrů k otevřenému hraničnímu přechodu. O uzavření hraničních přechodů slovenská strana neinformovala ani samosprávy obcí na hranicích.

Hamáček o uvolnění na hranicích informoval na svém twitteru. „Slovenský ministr vnitra mě právě informoval, že slovenská strana se rozhodla ke konci týdne otevřít všechny hraniční přechody a přejít na namátkové kontroly,“ napsal.

Krok potvrdil i ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

Hraniční kontroly již sice mají být pouze namátkové, spolu s tvrdými podmínkami pro všechny bez covid pasu však slovenský ministr vnitra informoval o tom, že tamní vláda na kontroly vyčlenila další síly. 


 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…