Slovenský kněz: Brusel mi vyhrožuje

21.11.2017 11:22

Známý římskokatolický kněz Marián Kuffa, jenž se roky věnuje lidem na okraji společnosti, se pustil do gender ideologie a Istanbulské úmluvy, která v létě vyvolala polemiku i na slovenské politické scéně. Kuffa dokonce konstatoval, že mu pro jeho kritické řeči vyhorožovali i v Bruselu. Video popsal server ParlamentnéListy.sk. Istanbulská úmluva se týká předcházení násilí vůči ženám a domácímu násilí.

Slovenský kněz: Brusel mi vyhrožuje
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

Římskokatolický kněz Marián Kuffa působící od roku 1994 v Žakovcích, přirovnal ve své přednášce Istanbulskou úmluvu ke trojskému koni. „Kdo ji přinesl na Slovensko? Paní ministryně, která ji v roce 2011 podepsala, dala souhlas, že nám mohou z Bruselu přiblížit trojského koně k hranici Slovenské republiky. Lidé, kteří hlasovali protiústavně, jsou dnes pro gender ideologii,“ řekl Kuffa s porovnáním o tom, že hradby Slovenské republiky jsou zákony a ústava, které, naštěstí, ještě nebyly porušené.

„Žádné referendum o Istanbulské úmluvě nebylo. Nebyla ani odborná diskuze. Přeskočili demokratický způsob,“ zdůrazňoval známý kněz s tím, že gender ideologie je granát namířený pro rodině, Slovensku, světu a Bohu. 

Původní text ZDE

Kuffa dokonce konstatoval, že mu bylo pro jeho kritické řeči o Istanbulské úmluvě i vyhrožováno. „Jeden den nemáme Istanbulskou úmluvu, ráno se vzbudíme a gender je závazný a za tyto řeči, které říkám, mě zavřou. Poprvé půjdu do basy, ale nebojím se. Už mi v Bruselu třikrát vyhrožovali. Policie mě vyšetřovala, abych svoje řeči odvolal. Kdo má odvahu, nechť mě zavře,“ řekl Kuffa.

Istanbulská úmluva se týká předcházení násilí vůči ženám a domácímu násilí. Různé kontroverzní reakce vyvolala úmluva nejen na Slovensku. Neratifikovala ji polovina členských zemí Evropské unii, dokonce ani Německo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

22:40 Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka poslance upozornil na nebezpečí konfliktu Ruska se …