Slovenský kněz: Brusel mi vyhrožuje

21.11.2017 11:22

Známý římskokatolický kněz Marián Kuffa, jenž se roky věnuje lidem na okraji společnosti, se pustil do gender ideologie a Istanbulské úmluvy, která v létě vyvolala polemiku i na slovenské politické scéně. Kuffa dokonce konstatoval, že mu pro jeho kritické řeči vyhorožovali i v Bruselu. Video popsal server ParlamentnéListy.sk. Istanbulská úmluva se týká předcházení násilí vůči ženám a domácímu násilí.

Slovenský kněz: Brusel mi vyhrožuje
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

Římskokatolický kněz Marián Kuffa působící od roku 1994 v Žakovcích, přirovnal ve své přednášce Istanbulskou úmluvu ke trojskému koni. „Kdo ji přinesl na Slovensko? Paní ministryně, která ji v roce 2011 podepsala, dala souhlas, že nám mohou z Bruselu přiblížit trojského koně k hranici Slovenské republiky. Lidé, kteří hlasovali protiústavně, jsou dnes pro gender ideologii,“ řekl Kuffa s porovnáním o tom, že hradby Slovenské republiky jsou zákony a ústava, které, naštěstí, ještě nebyly porušené.

„Žádné referendum o Istanbulské úmluvě nebylo. Nebyla ani odborná diskuze. Přeskočili demokratický způsob,“ zdůrazňoval známý kněz s tím, že gender ideologie je granát namířený pro rodině, Slovensku, světu a Bohu. 

Původní text ZDE

Kuffa dokonce konstatoval, že mu bylo pro jeho kritické řeči o Istanbulské úmluvě i vyhrožováno. „Jeden den nemáme Istanbulskou úmluvu, ráno se vzbudíme a gender je závazný a za tyto řeči, které říkám, mě zavřou. Poprvé půjdu do basy, ale nebojím se. Už mi v Bruselu třikrát vyhrožovali. Policie mě vyšetřovala, abych svoje řeči odvolal. Kdo má odvahu, nechť mě zavře,“ řekl Kuffa.

Istanbulská úmluva se týká předcházení násilí vůči ženám a domácímu násilí. Různé kontroverzní reakce vyvolala úmluva nejen na Slovensku. Neratifikovala ji polovina členských zemí Evropské unii, dokonce ani Německo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

18:15 Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

Vinit ze smrti zpěvačky skupiny Asonance Hany Horké (†57), která podlehla koronavirové nákaze poté, …