Sluníčkáři si vysnili Západ, který neexistuje, uvedl Benjamin Kuras. Zle se jim vysmál

23.12.2018 7:15

Česko-britský spisovatel Benjamin Kuras má za to, že čeští zastánci liberální demokracie, kterým dal spisovatel také nálepku sluníčkářů a vítačů, jsou ignoranti. Jak na to přišel? Takto...

Sluníčkáři si vysnili Západ, který neexistuje, uvedl Benjamin Kuras. Zle se jim vysmál
Foto: archiv B. Kurase
Popisek: Benjamin Kuras.

Benjamin Kuras má za to, že čeští zastánci liberální demokracie zamrzli kdesi v půli cesty mezi Východem a Západem. Vysnili si prý, jak by měl Západ vypadat, ale on tak nevypadá. Současný Západ má řadu nedostatků a tito liberální demokraté je prý odmítají vidět, odmítají sdílet tyto trampoty. Stále se upínají k neexistujícímu snu a současně jedním očkem pokukují potom, co se děje na Východě.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18940 lidí

„Ignorance (jinak se tento stav mysli nazvat nedá) není ledajaká obyčejná neinformovanost, nýbrž úmyslný, aktivní, vytrvalý a vášnivý odpor k informovanosti. Tedy k takové informovanosti, jaká by mohla narušit zavedenou víru, zafixované nastavení mysli, obraz světa k naší pohodě. Historie na to má znamenitou definici: Bojování včerejších válek zaviňující nepřipravenost na války dnešní,“ napsal Kuras v komentáři pro server iPrima.cz. Text se objevil také na serveru Neviditelný pes.

Čeští liberální demokraté se podle Kurase bojí, že by mohli dostat nálepku xenofobů, rasistů a případně i fašistů, kdyby přece jen tato fakta o Západu přijali za svá. Kdyby je přijali za svá, podle spisovatele by zjistili, že tu dnešní válku by museli vést sami proti sobě.

„Tak můžeme téměř přesně, snadno a spolehlivě identifikovat všechny nepřátele naší civilizace. Je jimi každý, kdo má tu drzost nás (nás!) nazvat extrémisty. A je jimi tudíž také každý z nás, kdo bez velkého rozmyslu a hmatatelných důkazů extrémistickou nálepkou obdařuje druhé. Jste-li někým z těchto, a záleží-li vám skutečně na přežití civilizace, je čas se probudit a přestat obviňovat nevinné a začít identifikovat viníky,“ pokračoval Kuras.

Kdyby to čeští liberální demokraté mysleli s obranou svobody a demokracie vážně, prý by si museli všimnout, že na Západě jsou rodiče pronásledováni za to, že brání svým dětem ve změně pohlaví, že nechtějí nechat své děti psát slohová cvičení o tom, proč je dobré přijmout islám. Nejen toto se podle Kurase dnes děje ve Velké Británii.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…