Sluníčkáři si vysnili Západ, který neexistuje, uvedl Benjamin Kuras. Zle se jim vysmál

23.12.2018 7:15

Česko-britský spisovatel Benjamin Kuras má za to, že čeští zastánci liberální demokracie, kterým dal spisovatel také nálepku sluníčkářů a vítačů, jsou ignoranti. Jak na to přišel? Takto...

Sluníčkáři si vysnili Západ, který neexistuje, uvedl Benjamin Kuras. Zle se jim vysmál
Foto: archiv B. Kurase
Popisek: Benjamin Kuras.

Benjamin Kuras má za to, že čeští zastánci liberální demokracie zamrzli kdesi v půli cesty mezi Východem a Západem. Vysnili si prý, jak by měl Západ vypadat, ale on tak nevypadá. Současný Západ má řadu nedostatků a tito liberální demokraté je prý odmítají vidět, odmítají sdílet tyto trampoty. Stále se upínají k neexistujícímu snu a současně jedním očkem pokukují potom, co se děje na Východě.

Fotogalerie: - Místo tragédie: Důl ČSM

Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18290 lidí

„Ignorance (jinak se tento stav mysli nazvat nedá) není ledajaká obyčejná neinformovanost, nýbrž úmyslný, aktivní, vytrvalý a vášnivý odpor k informovanosti. Tedy k takové informovanosti, jaká by mohla narušit zavedenou víru, zafixované nastavení mysli, obraz světa k naší pohodě. Historie na to má znamenitou definici: Bojování včerejších válek zaviňující nepřipravenost na války dnešní,“ napsal Kuras v komentáři pro server iPrima.cz. Text se objevil také na serveru Neviditelný pes.

Čeští liberální demokraté se podle Kurase bojí, že by mohli dostat nálepku xenofobů, rasistů a případně i fašistů, kdyby přece jen tato fakta o Západu přijali za svá. Kdyby je přijali za svá, podle spisovatele by zjistili, že tu dnešní válku by museli vést sami proti sobě.

„Tak můžeme téměř přesně, snadno a spolehlivě identifikovat všechny nepřátele naší civilizace. Je jimi každý, kdo má tu drzost nás (nás!) nazvat extrémisty. A je jimi tudíž také každý z nás, kdo bez velkého rozmyslu a hmatatelných důkazů extrémistickou nálepkou obdařuje druhé. Jste-li někým z těchto, a záleží-li vám skutečně na přežití civilizace, je čas se probudit a přestat obviňovat nevinné a začít identifikovat viníky,“ pokračoval Kuras.

Kdyby to čeští liberální demokraté mysleli s obranou svobody a demokracie vážně, prý by si museli všimnout, že na Západě jsou rodiče pronásledováni za to, že brání svým dětem ve změně pohlaví, že nechtějí nechat své děti psát slohová cvičení o tom, proč je dobré přijmout islám. Nejen toto se podle Kurase dnes děje ve Velké Británii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav Bašta

7:17 Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav Bašta

BIS ve výroční zprávě za rok 2017 vydané loni uvedla, že moderní dějiny prezentované ve školách jsou…