Smršť na Facebooku: Logo ČT? Jak zadní světla škodovky

20.04.2012 16:21

Na Facebooku zveřejnila Česká televize video o historii jejího loga k příležitosti uvedení nového. V komentářích od lidí se však neobjevila téměř jediná pochvala, naopak to spustilo smršť negativních reakcí.

Smršť na Facebooku: Logo ČT? Jak zadní světla škodovky
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize
reklama

„Nový logo je hrozný....ať žije staré logo!” napsal například Josef Lichý. Bez komentářů se neobešlo ani přirovnávání nového loga k jiným (a nejen logům). “Ať žijí České Dráhy a ČD Cargo obzvláště!..” reagoval Petr Bača. “No fuj co to je??? vytratil se význam loga ČT, je to jak zadní světla od škodovky,” souhlasil také Tomáš Karač.

Tak příště kosočtverec

Hodně lidí se věnovalo směřování České televize celkově. “Jistě jste měli několik variant. Stačilo si to nechat chvíli otestovat hlasováním na webu a mohli jste se vyvarovat také blamáži. Teď budete vrážet peníze do toho aby jste logo na všem předělali. Obsahu vysílání to stejně nepomůže,” píše Táňa Lukšíková.

Argumenty ČT, že se snaží o sjednocení grafiky a následování trendů. “Jsou firmy, které si svá stará loga pečlivě udržují celá desetiletí či staletí. Ve zdůvodnění loga jsem se dočetl, že představuje televizní obrazovku.Ale dnešní obrazovky mají přísně obdélníkovitý tvar formátu 16: 9. Pokud by se logo mělo přizpůsobit trendu ČT do budoucna, navrhuji klasický český kosočtverec postavený na jeden z vrcholů. Tam už brzo bude, když ne zrovna ve dvou půlkách. Gratuluji panu Dvořákovi!!!” ironicky popřál Miloš Weigert.

A nebyla to rozhodně poslední gratulace. “Chtěl bych Vám (Nám) pogratulovat k nečemu tak příšernému jako je nový (nejen vizuální) koncept ČT. Ze sledování ČT se pomalu stává noční můra, a je jasný že nové koště pan Dvořák sebou přimetl nemalou hromadu sraček za obrovský prachy!!!!” vzkázal Adam Bláha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…