Smrt Gotta: Jan Rejžek se vyjádřil! Plus útok na Zemana

03.10.2019 13:40

Jan Rejžek a bývalý senátor za STAN Jiří Šesták se vyjádřili k úmrtí Karla Gotta. Šestákovi se nelíbilo to, že Karel Gott bude mít pohřeb se státními poctami. Údajně se jedná o morální problém. „A nyní jsme svědky, jak premiér, který byl spolupracovníkem StB, relativizuje morální hodnoty a zneužívá smrt významného umělce neslušným způsobem ke svým politickým cílům,“ napsal. A proč doporučil Rejžek četbu o banderovcích? Přečtěte si.

Smrt Gotta: Jan Rejžek se vyjádřil! Plus útok na Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott
reklama

Filmový kritik a novinář Jan Rejžek se vyjádřil o úmrtí Karla Gotta. Na svůj facebook v nočních hodinách napsal status, kde doporučil četbu knihy o banderovcícch. Napsal: „Třebaže jsem proplakal celý včerejší den, mám přísný zákaz jakkoliv komentovat úmrtí Karla Gotta a jeho život a tvorbu. Pročež radši zítra v E15 doporučuju skvělou knihu Tomáše Řepy o banderovcích a vůbec velebím produkci Padevětova nakladatelství Academia.“

Fotogalerie: - Medaile Senátu

Slavnostní předání pamětních medailí Senátu parlam...
Slavnostní předání pamětních medailí Senátu parlam...
Slavnostní předání moderovala Jana Voldánová
Předseda Senátu Jaroslav Kubera
Slavnostní předání pamětních medailí Senátu parlam...
Slavnostní předání pamětních medailí Senátu parlam...

Bývalý senátor a herec Jiří Šesták též okomentoval úmrtí Karla Gotta. Nelíbilo se mu to, že by měl mít pohřeb se státními poctami.

„Karel Gott zemřel. Děkuji mu za to, co dobrého pro českou kulturu v rovině populární hudby udělal. Byl skvělý zpěvák a profesionál. Škoda, že v určitých případech byl velmi loajální s komunistickým režimem. Přesto má moje uznání,“ vyčetl Šesták Gottovi jeho minulost.

Anketa

Vadilo vám, že Karel Gott podepsal tzv. Antichartu?

11%
89%
hlasovalo: 35963 lidí

Šesták dále pokračoval: „Protestuji však proti státnímu pohřbu, státní vlajce na půl žerdi a mši v katedrále sv. Víta. Jde o bezprecedentní zneužití této smutné události k politickým cílům. Je řada skutečných hrdinů, kteří položili svůj život za tuto vlast, a této pocty se jim nedostalo. Je mnoho občanů, kteří byli morálními vzory a svým životem se stali hodnými obdivu a úcty. Přesto na ně zapomínáme! A nyní jsme svědky, jak premiér, který byl spolupracovníkem StB, relativizuje morální hodnoty a zneužívá smrt významného umělce neslušným způsobem ke svým politickým cílům. Bohužel, polostažením státní vlajky na Pražském hradě se k tomuto bezprecedentnímu zneužití přidal i prezident republiky. Morální pokleslost pokračuje!“ zkritizoval Šesták státní pohřeb Gotta a údajný morální problém v naší zemi.

Jiří Šesták komentující smrt Gotta

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žantovský: Havel a Masaryk? Úplně jiní. Havel není modla. Byl stejný na Hradě i v hospodě

21:49 Žantovský: Havel a Masaryk? Úplně jiní. Havel není modla. Byl stejný na Hradě i v hospodě

28. říjen a 102. výročí Československa. Hostem vysílání ČT24 byl v této souvislosti ředitel Knihovny…