Smůla ČSSD v Českém Krumlově. Vyhrála, ale stejně jde do opozice

25.10.2014 21:09

Vítězné ČSSD v Českém Krumlově hrozí to, že zůstane nakonec v opozici. Při povolebních vyjednáváních se jí stále nedaří sestavit většinovou koalici v novém zastupitelstvu. Na spolupráci se vyjednávači zatím shodli s ANO a s ODS. Nestačí to však, mají dohromady jen 11 hlasů v třiadvacetičlenném zastupitelstvu. ČTK to dnes řekl předseda městské ČSSD a radní Rudolf Vejskrab.

Smůla ČSSD v Českém Krumlově. Vyhrála, ale stejně jde do opozice
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Vstup do nové koalice odmítli lidovci, s jejich třemi mandáty by koalice získala potřebnou většinu. Podle radního Josefa Hermanna KDU-ČSL trvá na sestavení současné radniční koalice. "Voliči potvrdili, že jsme to špatně nedělali," řekl dnes Hermann ČTK. ČSSD se ale v nynější koalici, kde měla tři hlasy ze sedmi, podle Vejskraba pracovalo špatně, nedařilo se jí prosazovat vlastní záměry. Vyjednávaní se ocitlo ve slepé uličce, protože ODS odmítá menšinovou koalici s tichou podporu KSČM.

Socialisté návrh svého lídra neschválili

Širokou koalici navrhoval i lídr sociálních demokratů a současný starosta Dalibor Carda, který ve volbách dostal nejvíce hlasů. "Městský výbor ČSSD to ale neschválil," řekl dnes ČTK. Víc nechtěl situaci komentovat.

Podle Vejskraba bude o situaci jednat městský výbor ČSSD zase v pondělí, své stanovisko podle něj ale nezmění, širokou koalici nechce. "Starosta a jeden radní nic ve vedení města nezmůžou," řekl. Stavem vyjednávání se podle něj bude zabývat i vedení ODS.

Do zastupitelstva se dostalo všech osm kandidujících subjektů. SNK - Město pro všechny, TOP 09 a lidovci trvají na koalici s ČSSD. V úvahu tak připadají snad jen Nezávislí a zelení, kteří by koalici dodali dva hlasy k většině.

V komunálních volbách v Českém Krumlově zvítězila ČSSD a získala pět mandátů. Druhá KSČM má tři mnadáty, stejně jako ODS, ANO 2011 a lidovci. SNK - Město pro všechny, Nezávislí a zelení, TOP-09 pak po dvou mandátech.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…