Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

03.08.2021 14:44 | Ze sítí

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demonstrace proti Babišovi. Kamenem úrazu se stalo očkování. Filipová nepřijímá, že by se očkovat nechtěli jen ti, kdo jsou nevzdělaní, hloupí či sobci. „Ještě nedávno stáli tito lidé se mnou bok po boku na demonstracích a tvářili se jako ohromní demokraté. A dnes by mne nejraději postavili na hranici a upálili?!“ rozčiluje se. A uvádí, že ona se očkovat zatím nehodlá, protože s vysokým stavem protilátek nechce riskovat. A požaduje, aby tento postoj byl respektován.

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Aktivistka Jana Filipová, vedle ní socioložka Ida Kaiserová

Anketa

Je dobře, že se na kulturu a sport dostane jen omezené množství neočkovaných a dále již jen očkovaní?

hlasovalo: 8305 lidí
Bývalá provozovatelka koloniálu Jana Filipová proslula svým soudem s premiérem Andrejem Babišem kvůli pověsti hnutí Milion chvilek pro demokracii. S hnutím se však rozkmotřila kvůli přístupu k Mikuláši Minářovi, který tehdy zakládal své hnutí Lidé PRO, jež ovšem pro nedostatek zájmu rozpustil.

A od bývalých přátel se nyní distancuje dále, a to kvůli přístupu k očkování, konkrétně kvůli příspěvku Zdeny Anny Kocmichové, která tvrdí, že důvodem pro odmítání vakcinace jsou tyto faktory nebo jejich kombinace: nižší vzdělání, nižší inteligence, narcistní porucha osobnosti a pocit nedocenění ze strany společnosti.

„Ještě nedávno stáli tito lidé se mnou bok po boku na demonstracích a tvářili se jako ohromní demokraté. A dnes by mne nejraději postavili na hranici a upálili?! Jenom proto, že mám po covidu vysokou hladinu protilátek, a proto odmítám očkování, protože nechci riskovat své zdraví, případně i život,“ namítá Filipová.

A ptá se: „Kde berou tu nezlomnou jistotu, že jedině jejich názor ohledně očkování je ten správný? Kde berou tu drzost označit všechny, kteří mají jiný názor, za téměř nesvéprávné jedince? O co jsou lepší, než všichni ti sprostě nadávající a urážející Babišovci?“

„Milí ‚demokraté‘, kteří jste dosud mezi mými přáteli na Facebooku, pokud někde najdu něčí podobně dehonestující status, či komentář, tak poletíte z mých přátel stejně rychle, jako tato madam.

Nemám absolutně nic proti rozdílným názorům na očkování, ale podobné nesmyslné urážky prostě odmítám akceptovat! A myslete si o mém přístupu klidně, co chcete,“ vzkázala bývalá koloniálnice.

Pokud jde o postup vlády, Filipová má za to, že praktikuje „šikanu neočkovaných“. „Trvám na tom, že dokud mám vysoké množství protilátek, tak se prostě očkovat nenechám, protože bych tím ohrozila svůj život. Cítím se velmi dotčena faktem, že mi začala být naprosto nesmyslně ukrajována moje práva a svobody!“ prohlašuje.

„Kam se poděla dobrovolnost očkování? Kam se poděla svoboda člověka rozhodovat o svém zdraví sám? Kam se poděl zdravý rozum? Vracíme se snad zpět do doby, kdy stát nám ‚kecá‘ do všeho? Všechno nám pěkně nalajnuje a běda tomu, kdo by chtěl projevit svou vlastní vůli a svou vlastní zodpovědnost. Vracíme se zpět k totalitnímu myšlení, kdy lidé pod pohrůžkou či slibem určitých výhod raději udělají cokoli proti svému přesvědčení, jen aby měli od státu klid?“ ptá se a sama si odpovídá, že ano. Což ji rmoutí.

Je to zhruba rok, co Filipová svůj koloniál zavřela a zbytek vybavení rozprodala. Ovšem v problémech bylo její podnikání již dlouho předtím. „Vypadalo to velmi nadějně ze začátku, protože první tři týdny se za mnou sjížděli v podstatě sympatizanti ze široka daleka, z celé republiky, takže ty tržby byly, ale v okamžiku, kdy jsem začala být závislá na místních, tam mi prostě do toho obchodu přijde tak šest, maximálně někdy devět lidí za den a tržby se pohybují okolo pěti šesti stovek. Když mám tisícovku, tak si říkám, co se stalo,“ uvedla na videu.

Aktivistka tvrdí, že za jejím neúspěchem není špatný podnikatelský záměr, nýbrž Babišovi podporovatelé. „Když to řeknu úplně po pravdě a úplně natvrdo, tak jsem prostě skutečně narazila v plném rozsahu na mentalitu místních, … ten můj soud s Babišem mi místní lidé neodpustí,“ tvrdila v prosinci 2019. V městysi prý měla přezdívku „ta kráva, co se soudí s Babišem“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

19:54 Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

Poslankyně a lídryně SPD pro nadcházející volby Karla Maříková, která měla kdysi problémy se svými v…