Sněmovna by měla schvalovat vládní daňový balíček

18.10.2019 6:32 | Zprávy
autor: nab

Poslanci by dnes měli schvalovat sporný vládní daňový balíček, který zahrnuje zejména zvýšení spotřební daně na líh a tabákové výrobky. Ve sněmovním finále jsou i další předlohy včetně zvýšení rodičovského příspěvku. Očekává se však, že poslanci se k jejich projednání dnes nedostanou.

Sněmovna by měla schvalovat vládní daňový balíček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Začala říjnová schůze sněmovny. Jako první se projednávala novela zákona o prodejní době

Kabinet počítá se zvýšenými příjmy vyplývajícími z daňového balíčku v návrhu rozpočtu pro příští rok, jehož základní parametry budou poslanci schvalovat příští středu. K předloze podali zejména opoziční poslanci desítky pozměňovacích návrhů, norma bude čelit i návrhu na zamítnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Manévry v europarlamentu kvůli Merkelové. Na prázdná místa nahnali úředníky

21:16 Manévry v europarlamentu kvůli Merkelové. Na prázdná místa nahnali úředníky

Ve Štrasburku se poprvé předával Evropský řád za zásluhy, nové ocenění určené osobnostem, které podl…