Sněmovna je přeplněná lékaři, stěžuje si Polčák

18.05.2013 10:51

Podle prvního místopředsedy strany Starostů a nezávislých Stanislava Polčáka je hlavním kamenem úrazu Poslanecké sněmovny její profesní nevyváženost. Místo tolik potřebných právníků je podle Polčáka ve sněmovně přemíra lékařů.

Sněmovna je přeplněná lékaři, stěžuje si Polčák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák
reklama

"Lékařská profese je ve společnosti nejvíce ceněna, a z toho důvodu dochází k významnému preferování osob, jež jsou umístěny třeba na nevolitelné pozici, ale mají ten správný titul," tvrdí Polčák v rozhovoru pro server Ceskapozice.cz. Sám Polčák je právník a podle něj by mělo stejnou funkci zastávat více zákonodárců - ti přece vymýšlí a schvalují zákony. "Nemyslím si, že obecně volba lékaře je zárukou zvolení kvalitního poslance," dodává s tím, že nechce způsobovat mezi profesemi rozbroje, lidé by se ale podle něj při volbě neměli rozhodovat podle titulu před jménem.

"Přikláním se k tomu, co říká jedna nejmenovaná soudkyně: Lékař v nemocnici prospívá, za zdmi nemocnice škodí," dodává dokonce. Podle Polčáka pak chtějí všichni lékaři do zdravotního výboru. I ten má ale své limity. "Když máte ve sněmovně takové kvantum lékařů, tak vyvstává problém, že zdravotní výbor není nafukovací. I když se už nafoukl do neuvěřitelných rozměrů," varuje Polčák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

16:25 Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přijala pozvání do nedělních Otázek Václava Moravce, k…