Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro nové poslance

19.09.2017 14:34

Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro poslance, kteří budou zvoleni v říjnových volbách. Část techniky bude sloužit v jejich regionálních kancelářích. Zakázka zahrnuje také poloviční počet dokovacích stanic a zajištění servisu. Odhadovaná cena je podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek 11,75 milionu korun bez daně z přidané hodnoty, píše ČTK.

Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro nové poslance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala řádná schůze sněmovny. Poslanci měli projednat zákon o univerzitních nemocnicích a poslaneckou předlohu o státních svátcích

„Jedná se o obměnu techniky pro nové poslance,“ sdělil na dotaz ČTK sněmovní tiskový odbor. Bližší informace, například kolik uchazečů se do výběrového řízení přihlásilo, dolní komora nezveřejnila. Poukazuje na to, že zakázka ještě není úplně dokončena. Nabídky už sice vyhodnoceny byly, trvá však lhůta pro odvolání pro výsledku.

Nynější notebooky Sněmovna nabídne podle tiského odboru jiným státním institucím, jak stanoví zákon.

Zhruba před čtyřmi lety pořídila Sněmovna pro poslance 210 notebooků za 3,69 milionu korun bez daně DPH. Nynější členové dolní komory využívali i výpočetní techniku pořízenou v roce 2010. Jeden přenosný počítač mají pro osobní potřebu a druhý jako vybavení poslanecké a regionální kanceláře.

V roce 2013 Sněmovna kupovala také stolní počítače. Zakázku zdůvodnila nutnou obměnou zastaralých a nevyhovujících počítačů zaměstnanců, vedení Sněmovny, výborů a komisí a sekretariátů klubů. Za 450 přístrojů vydala zhruba 5,7 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …