Sněmovní výbor posoudí Babišův podnět na zahájení řízení s Peksou

22.05.2018 6:32 | Zprávy
autor: čtk

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes bude jednat o návrhu na zahájení disciplinárního řízení s poslancem Pirátů Mikulášem Peksou. Návrh podal premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) kvůli Peksovým výrokům o tom, že premiér zneužívá evropské dotace. Pirátský poslanec se brání slovy, že se jednalo o konstatování faktu. Policie Babiše stíhá pro podezření z dotačního podvodu v případu Čapí hnízdo.

Sněmovní výbor posoudí Babišův podnět na zahájení řízení s Peksou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Babiš tvrdí, že ho Peksa na jednání se švédskými poslanci urazil, když o něm hovořil jako o premiérovi, který zneužívá a rozkrádá dotace a je trestně stíhaný. Pirátský poslanec reagoval, že chápe, že Babiš nechce, aby se o jeho střetu zájmů v zahraničí mluvilo. Ve fungující demokracii by takový premiér podle Peksy odstoupil.

Členové výboru by dnes mohli rozhodnout o tom, zda disciplinární řízení s Peksou zahájí, nebo ne. V řízení hrozí peněžitý postih až do výše jednoho poslaneckého platu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda Andreje Babiše získala důvěru Sněmovny

21:22 Vláda Andreje Babiše získala důvěru Sněmovny

Vláda hnutí ANO, SPD a Motoristů sobě získala důvěru, a může tak pokračovat v plnění svého programov…