Sobotka bude řešit se šéfy ČTÚ a ÚOHS ceny mobilních dat

07.02.2017 6:22

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes jednat s předsedy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromírem Novákem a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Janem Rafajem o cenách mobilních datových služeb. Předseda vlády bude chtít slyšet, zda úřady například nepotřebují nové kompetence, aby mohly více zasahovat ve prospěch spotřebitelů.

Sobotka bude řešit se šéfy ČTÚ a ÚOHS ceny mobilních dat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

"Také mne budou zajímat jejich konkrétní plány v této oblasti tak, abychom pokračovali v tlaku na snížení cen za mobilní data a abychom nastavili u nás podobně příznivé prostředí pro spotřebitele, jako je v dalších zemích unie," řekl Sobotka minulý týden novinářům.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) chce 15. února vládě předložit novelu, která umožní spotřebitelům rychlejší přechod k jinému mobilnímu operátorovi. Ceny mobilních dat se však legislativa nedotkne, ministr trvá na tom, že do této záležitosti ani nemůže zasahovat. "Od toho tady máme regulátory ČTÚ a antimonopolní úřad," uvedl.

Podle ČTÚ by ke snížení velkoobchodních cen dat mohly operátory přinutit vyšší sankce. Zatímco dnes jsou ve výši řádově jednotek milionů korun, v budoucnu by se mohly počítat z ročního obratu firem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…