Sobotka by měl odstoupit, vyzval europoslanec Mach. Ohrožuje prý bezpečnost země

06.01.2016 18:02

Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. S Helenou Šulcovou mluvil o spojení se Stranou soukromníků a jejím mecenášem, podnikatelem Ivo Valentou, a také o změnách, které znamená pro Evropskou unii migrační krize. Řeč však přišla i na ukradené e-maily Bohuslava Sobotky.

Sobotka by měl odstoupit, vyzval europoslanec Mach. Ohrožuje prý bezpečnost země
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach

Petr Mach má svůj e-mail zabezpečen údajně lépe než premiér. „Samozřejmě člověk se neubrání útoku hackerů,“ řekl a dodal, že nemá žádnou e-mailovou schránku zdarma a premiér by podle něj také neměl takovou schránku používat.

„Já myslím, že to je zločin,“ řekl Mach o otevření cizího e-mailu, zároveň však podotkl, že by se měl Sobotka zamyslet nad tím, zda neohrožuje celou republiku. Premiér by měl podle něj odstoupit.

„My nevíme, co všechno mu ukradli ti hackeři, ale ukazuje se, že si nepsal jen o soukromých záležitostech, ale i o státních věcech,“ sdělil Mach s tím, že veřejnost, BIS, média, nikdo vlastně neví, o co premiér přišel, a dodal, že je v současnosti Sobotka vydíratelný. Rozhodně ho však neviní z toho, že se mu někdo do e-mailu naboural, je však vinen jeho nedostatečným zabezpečením a vůbec použitím freemailu k řešení státních záležitostí.

Podle Macha by měl Sobotka zkrátka všechno zveřejnit, nebo rovnou odstoupit. „Pokud řekne ‚já to nezveřejním‘ a nechá to těm hackerům, to mě přijde nepřijatelné.“

„Svobodní se vždycky vyhýbali jakémukoliv vábení do koalic,“ řekl Mach, dodal však, že v tomto případě by to mohla být „docela dobrá synergie“. „Máme s nimi řadu shodných bodů.“

„My tímto spojením říkáme voličům: Nemusíte se bát, že by váš hlas propadl,“ uvedl Mach a dodal, že cílem spojení Svobodných a Soukromníků je větší možnost uspět ve volbách. „Nám ty průzkumy vždycky říkali méně, než jsme dostali.“

„Může se stát, že některá naše krajská sdružení nebudou chtít uzavřít koalici se Soukromníky,“ řekl Mach s tím, že jde o koalici pro krajské volby, která však nebude povinná.

Celý pořad zde.

Svobodní kritizují Babiše, přesto jdou do koalice se Soukromníky Ivo Valenty, jenž je také podnikatelem, který vlastní média. „Nám nevadí, když si někdo soukromě podniká, když má třeba fotbalový klub,“ řekl Mach s tím, že problémem je především střet zájmů vyplývající například z čerpání dotací.

„My kritizujeme přístup této vlády, který je zosobněn postavou Andreje Babiše,“ prohlásil Mach s tím, že je dobře, že jej kritizují i parlamentní strany. „My jsme kritizovali i TOP 09, když zadlužovala zemi, ODS když zvyšovala daně.“

„Předseda ODS pan Fiala je podle mě seriózní člověk, který má zdravé myšlení,“ uvedl Mach. S Fialou si prý vcelku rozumí, ale možné partnerství bude řešit až po úspěšných volbách.

Babiš podle něj neudělal „v zásadě nic“ pro zlepšení ekonomické situace České republiky. Nezrušil žádné daně, žádné zbytečné úřady, nic, po čem Svobodní volali. „České republice nahrává pár věcí,“ a vysvětlil, že jelikož nejsme v eurozóně, jsou naše dluhopisy velmi populární, a umožňují tak státu zadlužit se prakticky zdarma.

„Ostudné vůbec je, že v loňském roce byl deficit 60 miliard a na příští rok se plánuje 70 miliard,“ řekl Mach s tím, že i Zemanovi by mohlo dojít, že při ekonomickém růstu mají být přebytky, nikoliv větší deficity.

„No, Schengen je mrtvý, pokud kontrolují Francouzi na hranicích, pokud kontrolují Dánové, pokud kontroluje Česká republika, tak se tak jmenuje, ale nefunguje,“ okomentoval současnou migrační krizi Mach. „To je dobře, že státy najednou přestaly rezignovat na vlastní bezpečnost, na ochranu hranic,“ dodal s tím, že se konečně státy probraly.

„Pokud věříme, že teď Maďarsko hlídá hranice, není třeba, aby Slováci hlídali hranice s Maďarskem nebo my se Slovenskem.“ Je ale pochopitelné, že Francie svoje hranice hlídá.

„Němci a Švédové nalákali do Evropy mnoho migrantů na štědrý sociální systém,“ řekl Mach s tím, že takto podporují migrační krizi. Nyní to však nezvládají a obracejí. Měli by se zamyslet nad tím, kde vlastně udělali chybu. „Pokud si uprchlíky pozvali, tak je zřejmě chtějí.“

To, že uprchlíci pomohou ekonomické a demografické situaci, je podle něj propaganda. „Multikulturalismus spíš působí jako oddělená kultura v jedné čtvrti a jiná ve druhé čtvrti.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…