Sobotka jednal se Sísím o terorismu i obchodu a turistice

04.07.2017 11:45 | Zprávy
autor: čtk

Podporu Egyptu v boji proti terorismu vyjádřil dnes český premiér Bohuslav Sobotka při dvoustranné schůzce s egyptským prezidentem Abd al-Fattáhem as-Sísím. Schůzka, při které se mluvilo také o obchodu, investicích a turistice, se konala ještě před vlastním jednáním šéfů vlád takzvané Visegrádské čtyřky (V4; ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko) se severoafrickým hostem v maďarské metropoli.

Sobotka jednal se Sísím o terorismu i obchodu a turistice
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

„Nepochybně potřebujeme Egypt jako stabilní stát, který se dokáže vymanit z bezpečnostních a také hospodářských problémů. Egypt je jedna z mála stabilizovaných zemí v regionu severní Afriky a Blízkého východu a i z tohoto důvodu je to důležitý partner jak pro Českou republiku, tak pro celou Evropskou unii,“ řekl Sobotka českým novinářům.

S egyptským prezidentem hovořil také o obchodu a turistice. Sobotka připomněl, že i v současnosti do Egypta jezdí zhruba 120 000 českých turistů ročně. Sísí jej ujistil o silné snaze zajistit bezpečí v hlavních destinacích, aby se návštěvníci z Evropy v příštích letech vrátili. Vyjádřil také zájem o investice z Evropské unie, zemí V4 a Česka.

Sobotka zdůraznil, že větší investice od českých firem vyžadují, aby se Egypt postaral o jejich bezpečnost, a to nejen před možnými teroristickými útoky, ale i z hlediska respektování práva, vymahatelnosti smluv či ochrany exportu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Benešovy čisté ruce, europřirážka a brněnská „Schweinerei“. Sjezd Sudeťáků začal

4:40 Benešovy čisté ruce, europřirážka a brněnská „Schweinerei“. Sjezd Sudeťáků začal

„Chtějí prostě zvrátit Benešovy dekrety. Sudetoněmecký landsmanšaft to nedělá napřímo, má jinou takt…