Sobotka kritizuje vládu na Šluknovsku. John: ČSSD, chyť se za nos

11.09.2011 21:15 | Zprávy

Šéf největší opoziční strany Bohuslav Sobotka kritizuje postup vlády vůči vyhrocené situaci mezi místními starousedlíky a Romy na Šluknovsku. Radek John mu vrací: ČSSD, ať se sama chytne za nos.

Sobotka kritizuje vládu na Šluknovsku. John: ČSSD, chyť se za nos
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

"Řešením v žádném případě není politika této vlády, která naprosto rezignuje na jakékoli preventivní činnosti a jejíž předseda se domnívá, že plošné snížení sociálních dávek a zavedení nucených veřejných prací je samospasitelné," napsal Sobotka do tiskové zprávy. "Aktivně řešit tuto situaci znamená pomáhat celé společnosti. Pomoc musí spočívat v koordinované a promyšlené politice na úrovni obce, kraje i vlády."

  • Sledujeme téma: Romové a Romové v Novém Boru
  • V komplexním řešení by podle něj měla být podpora vzdělání dětí, podpora snížení nezaměstnanosti, včetně posílení prostředků na veřejně prospěšné práce, lepší organizace veřejné služby pro dlouhodobě nezaměstnané a tak dále.

    Tento článek je uzamčen

    Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

    Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

    autor: par

    Michal Šmarda byl položen dotaz

    Sociální demokracie

    Opravdu smutný osud jí potkal. Kde je podle vás příčina toho, že to se staranou tak dopadlo a pro snahu některých získat pozice to došlo až tak daleko, že se spojila s komunisty?

    Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
    Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

    Další články z rubriky

    Profesor Keller: Konec globalizace. Leyenová pod diktátem zbrojařů, energetiků a farmaceutů

    20:51 Profesor Keller: Konec globalizace. Leyenová pod diktátem zbrojařů, energetiků a farmaceutů

    NEKOREKTNĚ S KELLEREM Co zbylo z globalizace? Na to se ptá a hned si i odpovídá v dalším komentáři s…