Sobotka mluví jako Husák. ČT je chapadlem Bruselu. Veleba s Okamurou ruku v ruce vedli demonstraci v Brně

26.06.2016 6:34

REPORTÁŽ Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů (SPO) uspořádaly v sobotu odpoledne v Brně na náměstí Svobody demonstraci. Během akce došlo k několika střetům, žádný z nich ale neměl násilný charakter. Nejprve ve shromáždění na brněnském centrálním náměstí skupina mladých aktivistů protestovala proti negativnímu postoji SPD vůči uprchlíkům a ke slovním potyčkám došlo i před sídlem studia České televize v Brně.

Sobotka mluví jako Husák. ČT je chapadlem Bruselu. Veleba s Okamurou ruku v ruce vedli demonstraci v Brně
Foto: David Daniel
Popisek: Demonstranti v Brně na cestě ke studiu ČT v čele s šéfem SPD Tomio Okamurou
reklama

Fotogalerie: - Okamurovci a Zemanovci proti ČT

Demonstranti v Brně na cestě ke studiu ČT v čele s...
Tomio Okamura na demonstraci v Brně
Kromě příznivců SPD přišli demonstrovat i zastánci...
Tomio, nešiřte zbytečnou nenávist
Demonstrace SPD a SPO v Brně
Napjatá atmosféra na brněnské demonstraci

Anketa

Velká Británie odchází z Evropské unie. Co se teď stane s EU?

hlasovalo: 19701 lidí

V úvodu shromáždění na náměstí Svobody Tomio Okamura označil za největší událost desetiletí britské referendum, které je podle něj vítězství zdravého rozumu ve Velké Británii, ale u nás bude znamenat, že se ještě více utvrdí probruselská propaganda.

„Jeden z jejích špinavých triků je dělení na proevropské a protievropské. Ani naši přátelé Marine Le Penová nebo Geert Wilders nejsou protievropští, my spolupracujeme a máme společný cíl zachovat Evropu našim dětem svobodnou, prosperující a bezpečnou. Tvrdě odmítáme kolonizaci Evropy muslimy z Afriky a Středního východu. Dnes není nic evropštějšího než záchrana Evropy před invazí nepřátelských kultur a záchrana suverenity evropských národů. Merkelová, Juncker a Sobotkova vláda nás budou strašit bídou a světlými zítřky pod vedením Bruselu, nenechme se ale obelhat. Sobotka říká, že naše země musí zůstat v EU, protože Unie je záruka míru a prosperity. Vždyť ten kluk mluví jako Husák, copak Británie mimo EU upadne do bídy a začne s námi válčit?“ zeptal se Okamura.

Dosavadní prosperita podle něj vypadá tak, že i když HDP roste, seniorům a rodinám s dětmi se nežije dobře. Také čeští zaměstnanci zahraničních firem podle Okamury mají násobně nižší mzdy než jejich kolegové na Západě. A to je podle něj ekonomický kolonialismus.

„Za víc než dvacet let české pseudodemokracie nemáme ani svobodu, ani nezávislost, ale máme rozkradenou a zadluženou republiku. Podstatou problému je nedemokracie, kdy vládnou elity a nezodpovídají se občanům a beztrestně tuto republiku vykrádají a ničí. Proto musíme bojovat za to, aby politici byli odvolatelní a aby nesli přímou hmotnou odpovědnost. A aby občané měli kdykoli možnost v referendu možnost o zrušení nebo přijímání zákonů,“ promlouval v Brně k zúčastněným předseda SPD Okamura.

Okamura: ČT se stala politicky angažovanou institucí

Vyzval také přítomné, aby přišli k podzimním volbám, a zvlášť v Brně k referendu o umístění hlavního nádraží. Dodal také, že současná vláda podporuje fašizující tendence, a jako jejich příklad poukázal na skupinu svých odpůrců, kteří nedaleko tribuny stáli s transparenty vyzývajícími, aby nešířil nenávist, a vyjadřujícími podporu přijímání uprchlíků. Varoval pak před kampaní ve prospěch Bruselu:

„Bude to masivní a neutuchající náklad lží polopravd a překroucených faktů, proto je třeba bojovat za právo na objektivní informace. Hlavně Česká televize se v poslední době stala branou bruselské propagandy a překrucování obrazu světa kokem nás, jako je současné lhaní o migrantech, které televize vykresluje jako přátelské a bezbranné. Zároveň špiní každého, kdo má tu drzost hájit právo svého národa žít ve své zemi podle svých pravidel,“ řekl Okamura a přečetl text petice, která má za cíl změnit poměry v České televizi tak, aby jejího ředitele volili přímo občané, kterým by pak bylo vedení televize odpovědné.

„Žádáme, aby Česká televize přestala manipulovat veřejným míněním a dehonestovat ty, kteří jsou u manipulátorů v nemilosti. ČT se stala politicky angažovanou institucí, ignoruje názory drtivé většiny občanů a výběr a zpracování informací je mnohdy tendenční,“ uvedl na adresu ČT Okamura a vyzval vládu a parlament aby situaci ve veřejnoprávní televizi začala řešit.

Bojuje se o osud a směřování Evropy

Předseda SPO Jan Veleba z tribuny na náměstí Svobody řekl, že žijeme v době, kdy se bojuje o osud a směřování Evropy, ne ale o Evropskou unii, která podle Veleby spěje k zániku. „Dejme průchod vůli lidu, a to už v podzimních volbách, přestaňme brát vážně tento evropský cirkus, který připomíná dekadentní dvůr Ludvíka XVI., a ne demokratickou společnost,“ řekl Veleba s tím, že politici musejí najít novou alternativu a dosavadní politici, kteří to nedokázali, musejí odejít.

„Musejí přijít noví politici, kteří hájí zájmy lidu. Narodil jsem se na patnácti hektarech půdy, mí předkové ji vzdělávali po tři staletí a já chci, aby to tak zůstalo. K národu patří jazyk, kultura a půda. Tato země je naše, tak to musí zůstat a nic se na tom nesmí změnit. Co se ale změnit musí, je vztah k vlastním občanům,“ řekl v Brně Jan Veleba a řečnicky se zeptal, kam směřuje tato země, když se neumí postarat o své občany, a přitom nikým nevolené a samozvané pseudoelity vnucují většině svůj názor na integraci neintegrovatelných.  Za hlavní převodovou páku takových myšlenek pak označil Českou televizi. „Je třeba zastavit diktát Evropské unie a naplnit slova Miloše Zemana, který řekl, že chce být prezidentem suverénní země,“ uzavřel svůj projev Jan Veleba.

Na náměstí Svobody také promluvil poslanec SPD Radim Fiala, který řekl, že Evropská unie podporuje nelegální imigraci. „Merkelová říká ,vítejte‘ a v České republice jsou stovky milionů korun, které jdou na integraci nelegálních migrantů. V takovém množství jsou migranti schopni zničit sociální a zdravotní systémy v Evropě, EU přitom potřebuje tzv. nového euroobčany a tito migranti jsou ideální euroobčané, protože nejsou nikde doma a nepotřebují k životu svobodu a demokracii,“ řekl Radim Fiala a připomněl, že Brexit znamená svobodu pro národy Evropy a je to začátek konce Evropské unie.

„Nám v České republice lžou a manipulují s námi. Z České televize se stalo chapadlo bruselské bestie. Naše hnutí SPD neustoupí, máme právo žít ve svobodné zemi, která odmítne islámské fanatiky a kde občan rozhodne o tom, kdo bude tuto zemi spravovat. Znovu budeme požadovat referendum o vystoupení z Evropské unie. Věřím, že na podzim v krajských volbách dáme první signál, že občané této země žádají změnu,“ řekl poslanec Fiala.

Po ukončení mítinku se zbylí účastníci shromáždění vydali k ředitelství brněnského studia České televize, kde pak Tomio Okamura nalepil na vchodové dveře text petice za zmíněné změny v tomto veřejnoprávním médiu. I tady došlo k slovním potyčkám s odpůrci Okamurova hnutí, i tentokrát ale zůstaly spory na verbální úrovni.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: David Daniel
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…