Sobotka navštíví centrum kybernetické bezpečnosti a polygon

14.03.2016 7:12

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes v Brně navštíví Národní centrum kybernetické bezpečnosti. Prohlédne si také polygon Masarykovy univerzity. Odborníci tam ve speciálním uzavřeném počítačovém systému, kde lze cokoliv testovat bez rizika pro vnější síť, trénují obranu proti kybernetickým útokům.

Sobotka navštíví centrum kybernetické bezpečnosti a polygon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka
reklama

Národní centrum kybernetické bezpečnosti v Mučednické ulici Sobotka slavnostně otevíral v květnu 2014. Nyní se chce seznámit s dosavadní prací a změnami. Centrum je součástí Národního bezpečnostního úřadu a zastřešuje takzvaný Vládní CERT, který je podle zákona hlavním dohledovým pracovištěm a podílí se na zajištění kybernetické bezpečnosti kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů.

Polygon Masarykovy univerzity v Botanické ulici se dnes stane dějištěm technického cvičení Cyber Czech, které spolu s odborníky z akademické půdy organizuje Národní bezpečnostní úřad. Poprvé se cvičení uskutečnilo v říjnu 2015, kdy si účastníci z klíčových ministerstev a dalších úřadů vyzkoušeli obranu simulované sítě elektrárny před kybernetickými ú­toky.

Tentokrát budou cvičit nejen zástupci dalších státních organizací, ale také lidé ze soukromých společností, které spadají pod kritickou informační infrastrukturu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cože? Chápete to? Babiš se díval na Moravce a dnes vydal prohlášení. Zásadní

10:31 Cože? Chápete to? Babiš se díval na Moravce a dnes vydal prohlášení. Zásadní

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zhlédl nedělní Otázky Václava Moravce a rozhodl se sepsat text, v …