Sobotka představil nejdůležitější zbraň v boji s teroristy

18.05.2017 16:34

Hlavní zbraní v boji s terorismem jsou včasné informace, nikoli betonové zátarasy, komentoval při dnešních sněmovních interpelacích premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) údaj o nejméně jednom odeslání peněz z Česka takzvanému Islámskému státu. Obsahuje jej zpráva o situaci ve vnitřní bezpečnosti za loňský rok, kterou by příští týden měla projednat vláda, píše ČTK.

Sobotka představil nejdůležitější zbraň v boji s teroristy
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD představila svůj plán zdanit aktiva bank. V Česku totiž banky vydělávají o dost více, než je v Evropě obvyklé

„Bezpečnostní informační služba je od toho, aby monitorovala takové aktivity na území České republiky, které by mohly ohrozit bezpečnost,“ odpověděl Sobotka na dotaz Tomia Okamury (SPD). Vláda se podle něho snaží posílit bezpečnostní aparát i zvýšením rozpočtů tajných služeb.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Není to ale podle ministerského předsedy kvůli muslimům, jejichž počet roste v Česku podle něho symbolicky, ale kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci ve světě. „Jsem velice rád, že muslimská komunita v České republice je velice umírněná,“ zdůraznil Sobotka.

Zpráva uvádí, že tajné služby v loňském roce získaly poznatky, které se týkaly podezření z financování terorismu. Mluvčí BIS Ladislav Šticha ve středu potvrdil, že agenti zaznamenali minimálně jeden případ odchozí platby z Česka směrem k teroristické organizaci. „Podrobněji případ komentovat není možné, protože jde o velmi citlivé informace, jejichž prozrazení by mohlo ohrozit či zcela zmařit dlouhodobou úspěšnou zpravodajskou práci,“ sdělil.

Za riziko zpráva o bezpečnosti označuje pronikání a šíření radikálních salafistických či wahhábistických učení a vlivů na české území. Podle dokumentu mají potenciál zvyšovat úroveň radikalizace ve společnosti, přispívat k šíření extremistických vlivů a vytvářet podhoubí pro terorismus.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…