Sobotka s Prachařem se dnes sejdou s hejtmany

12.09.2014 6:33

Státní rozpočet pro rok 2015 a financování regionální železniční dopravy a dopravní infrastruktury budou dnes na zámku v Židlochovicích na Brněnsku hlavní témata jednání mezi hejtmany a předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministrem dopravy Antonínem Prachařem (ANO). Hejtmani budou také debatovat o dopadech sankcí proti Rusku.

Sobotka s Prachařem se dnes sejdou s hejtmany
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Hejtmani budou s Prachařem hovořit o financování regionální železniční dopravy v roce 2015 i v letech následujících, ale také o financování dopravní infrastruktury v příštím roce a o penězích jak na páteřní komunikace ve vlastnictví státu, tak na krajské silnice II. a III. třídy. Dalším tématem Asociace krajů bude využití peněz z evropských fondů na financování dopravních staveb v letech 2014 až 2020. 

Hejtmani se setkají i s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým nebo s předsedou Českomoravské komory odborových svazů Josefem Středulou. Bavit se budou o fungování krajských tripartit, budoucí podobě středního školství, a to zejména odborného a technického, ale také proberou otázku sankcí vůči Rusku a jejich dopadů na ekonomiku a nezaměstnanost v regionech. 

O sankcích budou hejtmani jednat i s premiérem Sobotkou, s nímž prodiskutují dopady pro kraje v průmyslu, zemědělství, lázeňství a cestovním ruchu. Dále s předsedou vlády proberou konečnou verzi státního rozpočtu na příští rok i Státní fond dopravní infrastruktury. Asociace vyhodnotí, nakolik vláda akceptovala požadavky krajů a jak byly zapracovány do rozpočtu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je ale špína. Zbabělec. Nevidí si do… Zaorálek navrhl stažení českých vojáků z Afghánistánu a tohle nám řekli kníže, Filip, Okamura, Keller či Klaus ml.

16:33 To je ale špína. Zbabělec. Nevidí si do… Zaorálek navrhl stažení českých vojáků z Afghánistánu a tohle nám řekli kníže, Filip, Okamura, Keller či Klaus ml.

ANKETA Exministr zahraničí a předseda zahraničního výboru Sněmovny Lubomír Zaorálek z ČSSD řekl, že …