Praha stojí, Piráti zdražili. „Je to peklo.“

12.03.2026 8:35 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Ten, kdo se v posledních týdnech, ba i měsících, pokoušel osobním autem projet Prahou, mohl si připadat jako v bojové hře. A tak si mohl říct, že by možná bylo lepší jet pražskou městskou hromadnou dopravou. Jenže člověk, který se rozhodl přesednout do autobusu či metra, mohl být nepříjemně překvapen zdražením jízdného. Ne úplně malým zdražením. Opozice na pražském Magistrátu hlavního města Prahy se ozvala.

Praha stojí, Piráti zdražili. „Je to peklo.“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj, ilustrační foto

Kdo se v posledních týdnech pokoušel autem projet Prahou, nepochybně ho napadlo, že by bylo možná lepší cestovat veřejnou dopravou. Průjezd Prahou autem totiž připomíná složitý rébus ne nepodobný bojové hře. Náměstkem pro dopravu na Magistrátu hlavního města Prahy byl do nedávna šéf Pirátů a svého času poslanec chodící pozpátku – Zdeněk Hřib.

Piráti patří mezi propagátory veřejné dopravy. z ekologických důvodů, nebo třeba z důvodů zlepšení průjezdnosti Prahou. Ten, kdo pojede tramvají nebo metrem, nemusí mimo jiné řešit, kde zaparkuje a kolik za parkování zaplatí.

Jenže ouha. Kdo se rozhodl apel Pirátů vyslyšet, byl možná nepříjemně překvapen. Titíž Piráti totiž prosazovali zdražení pražské MHD. A také k němu došlo.

Praha pod vedením Pirátů zdražila krátkodobé jízdné v MHD (30min. papírová jízdenka z 30 na 39 Kč, SMS za 42 Kč). Digitální jízdenka je tedy o tři koruny dražší než papírová. Opoziční zastupitel Ondřej Prokop se už na podzim minulého roku nechal slyšet, že Piráti sice slibují digitalizaci kdečeho, ale reálně dokážou zařídit jen dopravní peklo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nepoučitelní voliči Pirátů !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseSaJe , 12.03.2026 10:28:12
Stavební zákon = chaos. Doprava v Praze = chaos. Další volba Pirátů = další chaos. Kdo chce kam, pomozme mu tam !

|  14 |  0

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…